|   | 
 • 2016 ALES sonbahar dönemi sonuçları sorgulama- sonuc.osym.gov.tr


  2016 ALES sonbahar dönemi sonuçları sorgulama- sonuc.osym.gov.tr
  2016 ALES sonbahar dönemi sonuçları sorgulama sayfasını haberimizden görebilirsiniz. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 18 Aralık tarihinde düzenlenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sonuçları bu akşam açıklandı. Sınava giren adaylar sonuç sorgulama ekranını (sonuc.osym.gov.tr) haberimizden bulabilirler. İşte ALES sonuçları ve detaylı açıklamalar.

  2016 ALES sonbahar dönemi sınav sonuçları açıklandı. ALES sonuçlarını sorgulamak için haberimizden faydalanabilirsiniz. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 18 Aralık tarihinde yapılan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) Sonbahar dönemi sonuçları adayların erişimine açıldı. ALES sonuçlarını öğrenmek için ÖSYM'nin sonuç açıklama sistemi olan sonuc.osym.gov.tr adresine T.C kimlik no ile giriş yaparak ulaşabilirsiniz. İşte ALES sonuçları sorgulama sayfası ve ÖSYM'den yapılan açıklamalar.
  2016 ALES Sonbahar dönemi sınav sonuçları sorgulama için tıkla
  ÖSYM tarafından yapılan duyuru
   
  2016-ALES Sonbahar Dönemi: Sınav Sonuçlarının Açıklanması
   
  18 Aralık 2016 tarihinde uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (2016-ALES Sonbahar Dönemi) ait madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş ve Sözel-2 Testindeki 24. sorunun iptal edilmesine karar verilmiştir. Sınav sonuçları, 30 Aralık 2016 tarihinde saat 22:35'den itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden açıklanacak olup adaylar, sınav sonuçlarını belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.
  Adaylara saygıyla duyurulur.


  Etiketler

  YORUM YAP!

  Ad (Rumuz)

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

follows

ÜniversiteHaber.com Üniversite ve gençlik gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.