|   | 
 • Beklenen fragman yayınlandı!


  Beklenen fragman yayınlandı!
  Erciyes Üniversitesi Sinema Öğrencilerinden Yalnızlığı Sorgulayan Bir Kısa Film

   

  “Bir insan bile bile yalnızlığı seçer mi?”

  Erciyes Üniversitesi öğrencileri bu soruya durumu insani boyutundan çıkarmadan fakat insanın içinde ince bir sızı bırakmayı da ihmal etmeden sinema ile cevap veriyorlar.

  Genç sinemacılar çektikleri kısa film ile Adıyaman’ın Palaş Köyü’nde yeni adıyla Gümüşkaya Köyü’nde yaşayan Ahmet Konukçu’nun hayatına bizleri misafir ediyorlar. Kameranın açılışı ile ilk olarak Ahmet Konukçu’nun hikayesine üzülsek de acınası olanın yapma kentlere sıkışmış, yalnız kalabalıkların arasında dolaşan bizlerin olduğumuzu fark ediyoruz.

   

   

  Konukçu, komşuları hatta ailesinin bile doğdukları köyü terk etmelerine rağmen o çocukluğunu, gençliğini, sevinci ve hüznü yaşadığı taşları ve toprağı bırakmayarak onlara sarılmayı tercih etmesi gerçeğin kamerası ile kayıt altına alınıyor.

  Ve Konukçu bizlere şunu soruyor: “Kalabalıklar içinde ne kadar yalnız olduğunuzun farkında mısınız?”

   

  Bu soruyu duymaya cesaretiniz varsa kısa film 13 Ekim Cuma günü saat 18.00’da Başkent Muhabirleri You Tube kanalında olacak.  YORUM YAP!

  Ad (Rumuz)

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

  1. meraklı

   Fragman 10 numara sabırsızlıkla yarın saat 18'i bekliyorum :))

DİĞER HABERLER

follows

ÜniversiteHaber.com Üniversite ve gençlik gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.