|   | 
 • Bilal Ekşi Kimdir?


  Bilal Ekşi Kimdir?

  Sivil Havacılık Genel Müdürü (SHGM) Bilal Ekşi, Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü görevine getirilecek.

  Temel Kotil’in istifasıyla boşalan THY Genel Müdürlüğü’ne, 2008- 2009 yılları arasında THY Teknik A.Ş ‘de üretimden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevinde de bulunan Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi getirilecek.

  Bugün toplanan THY Yönetim Kurulu’nun, Bilal Ekşi’yi THY Yönetim Kurulu Üyesi, THY Yönetim kurulu Başkanvekili ve Genel Müdür olarak ataması bekleniyor.

  Bilal Ekşi Kimdir ?

  1968 yılı Rize doğumlu olan Bilal Ekşi, Lisans Eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden 1989 yılında mezun oldu.

  İş hayatına Devlet Demiryollarında Elektronik ve Haberleşme Mühendisi olarak başlayan Bilal Ekşi, daha sonra İstanbul Ulaşım AŞ’de Atölye Müdürlüğü görevine getirilerek, Metro ve Tramvay araçlarının alım projesi ile Metro Atölyesinin kurulum projeleri yürüterek önemli ulaşım projelerinin hayata geçirilmesinde etkin rol oynadı.

  2003 yılında Türk Hava Yolları A.O.’da Revizyon Atölyeleri Başkanlığı’na getirilen Bilal Ekşi, uçak motoru, iniş takımları ve tüm komponentlerinin bakımlarını yapan bir organizasyona liderlik etti. Başarılı çalışmaları nedeniyle iki yıl sonra THY A.O ‘da Yer İşletmeden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanan Ekşi, özellikle zamanında kalkış performansının iyileştirilmesine yönelik önemli çalışmalarda bulundu.

  2008- 2009 yılları arasında THY Teknik A.Ş ‘de üretimden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı, 2009- 2010 yıllarında Kıbrıs Türk Havayollarının yeniden yapılandırılması projesi kapsamında KTHY Genel Müdürlüğü, 2010- 2011 döneminde, THY Teknik ve Amerikan Motor üretici Pratt Whitney’in ortak kuruluşu “Turkish Engine Center”da Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunan Bilal Ekşi, 2011 yılının Nisan ayında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü görevine getirildi.


  Etiketler

  YORUM YAP!

  Ad (Rumuz)

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

follows

ÜniversiteHaber.com Üniversite ve gençlik gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.