|   | 
 • Burstan vazgeçme işlemi E-Devlet'te


  Burstan vazgeçme işlemi E-Devlet'te
  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunca (KYK), öğrenim kredisiyle burs almak istemeyen öğrencilerin burs ve krediden vazgeçme işlemleri "e-devlet" sistemine aktarıldı.

  KYK'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, yurt, kredi ve burs başvurularını, kayıt işlemlerinin tamamını ve kredi geri ödemeyle erteleme işlemlerini e-devlet sistemine aktaran kurum, bürokrasiyle kırtasiyeciliği ortadan kaldıran faaliyetlerine bir yenisini ekledi.     
   
  KYK, öğrenim kredisi ve burs almak istemeyen öğrencileri kuruma dilekçe ile başvurma külfetinden kurtararak, burs ve krediden vazgeçme işlemlerini e-devlet sistemine taşıdı.     
   
  Kredi ve Yurtlar Kurumundan öğrenim kredisi ve burs alan öğrenciler, bunu sona erdirmek istediklerinde "www.turkiye.gov.tr" adresinden kendi e-devlet şifreleri ile kurum linkine ulaşarak kredi ile burslarının iptal işlemini gerçekleştirebilecek.


  Etiketler

  YORUM YAP!

  Ad (Rumuz)

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

follows

ÜniversiteHaber.com Üniversite ve gençlik gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.