ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? ALES/3 sınav sonuçları kesin açıklanma tarihi
Sosyal Medya

HABERLER

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? ALES/3 sınav sonuçları kesin açıklanma tarihi

18 Kasım tarihinde gerçekleşen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES/3) sonuçları için heyecan dorukta. Gerek akademik personel olma ümidi, gerekse yüksek lisans için ALES sonbahar dönemi sınavına katılım gösteren binlerce aday ÖSYM'den gelecek açıklamaya kilitlendi. ÖSYM, ALES sonuçları açıklanma tarihi hakkında tarih bilgisi paylaşırken kurumun başkanı Halis Aygün de önemli bir açıklama yaptı. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı sonbahar dönemi hakkında merak edilen detaylar...

ALES/3 sonuçları için gözler ÖSYM'ye çevrildi. Yılın belirli dönemlerinde yapılan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES/3) sonbahar dönemi 18 Kasım tarihinde yurt genelinde gerçekleşti. Sınava katılım gösteren binlerce aday, 'ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusuna yanıt aramaya başladı. ÖSYM, konuyla ilgili tarih detayı paylaşırken soru ve cevapları da yayınlamıştı. Peki, Sonbahar dönemi ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?
 
ALES SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
ÖSYM'nin sonuç takvimine göre, 18 Kasım Pazar günü gerçekleştirilen ALES/3 sınavı 20 Aralık 2018 tarihinde açıklanacak.
 
ALES/3 SORULARI VE CEVAPLARI YAYINLANDI
ÖSYM tarafından ALES soruları ve cevapları 22 Kasım tarihinde adayların erişimine açıldı.
 
 
ÖSYM BAŞKANI'NDAN ALES SONUÇLARI AÇIKLAMASI
 
ÖSYM Başkanı Halis Aygün, sosyal medya hesabında bir takipçisinin sorusunu cevapladı.
 
Aygün, takipçisinin;
"Sayın @halis_aygun @OSYMbaskanligi Ales 2018 /3 sonuçlarının 20 aralık'dan önce açıklanmasını talep ediyoruz. Bir çok üniversitenin ara dönemde yüksek lisans ve doktora başvuruları 20 aralıktan önce bitiyor. Ales sonuçları başvurulara yetişmiyor."
şeklindeki sorusuna
 
"Başvurulara yetiştiririz inşallah" şeklinde cevap verdi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.