İkinci Yabancı Dil Olarak İspanyolca Öğrenmek
Sosyal Medya

YURTDIŞI EĞİTİM

İkinci Yabancı Dil Olarak İspanyolca Öğrenmek

Günümüzde artık İngilizce öğrenmek bir artı olarak kabul edilmiyor, zaten bilmeniz gereken bir yabancı dil olarak varsayılıyor. Türkçe ve İngilizce’nin yanı sıra, ikinci bir yabancı dil öğrenmek son yıllarda çok önemli bir konu haline geldi. Artık tüm dünya o kadar enternasyonal ve birbirine çok yakın ki yavaş yavaş herkes yeni yabancı diller öğrenip kendi kabuğundan çıkmak ve farklı ülkelerin dillerini öğrenmek istiyor. İspanyolca, bu yabancı dillerden en popüler olanı. Burada size ikinci yabancı dil olarak İspanyolcayı seçmeniz için 5 neden yazdık!

 

1. İspanyolca, dünyada en çok konuşulan 2. dildir.

1. İspanyolca, dünyada en çok konuşulan 2. dildir.

2017 yılı verilerine göre İspanyolca, Mandarin Çince’sinden sonra en çok konuşulan ikinci ana dil. Ayrıca dünyada en çok ülkede resmi dil olarak kabul edilen dildir. Tam 20 ülkede 470 milyon insanın ana dili İspanyolca. Diğer 100 milyon ise İspanyolca’yı ikinci yabancı dil olarak öğrenenler. Şu anda İngilizce’den sonra en çok öğrenme talebi olan yabancı dil İspanyolca’dır.

2. İspanyolca, kulağa en hoş gelen ve öğrenmesi en kolay olan dillerden biridir.

2. İspanyolca, kulağa en hoş gelen ve öğrenmesi en kolay olan dillerden biridir.

Birçok diğer yabancı dilin aksine, İspanyolca öğrenmek aslında gerçekten çok kolaydır. Gramer yapısı son derece anlaşılır olan İspanyolca’da çoğu kelime, Türkçe’ye benzer bir şekilde yazıldığı gibi okunmaktadır. Bu faktör İspanyolca kelimeleri telaffuz ederken zorluk yaşamadan rahatça konuşabilmemizi sağlar. Ayrıca Latin alfabesi olması ve sadece birkaç tane harfin Türkçe’den farklı olması da işimizi kolaylaştırmaktadır. En güzel yanı ise konuşurken kendine özgü bir melodisi ve ritmi olan, kulağa çok hoş gelen bir dil olmasıdır. İspanyolca konuşurken, müzik dinlerken, film izlerken veya bir İspanyol ile konuşurken kulağa ne kadar neşeli ve güzel geldiğini göreceksiniz! İspanyolca öğrenirken ve konuşurken keyif alacağınız bir dildir.

3. İspanyolca, kariyeriniz, sosyal çevreniz ve CV'niz için harika bir artıdır!

3. İspanyolca, kariyeriniz, sosyal çevreniz ve CV'niz için harika bir artıdır!

İngilizce’nin yanı sıra bir de İspanyolca biliyorsanız, bir sürü farklı iş fırsatının da kapılarını aralamış olursunuz! Birçok enternasyonal firma, müşteri ilişkilerini iyileştirebilmek için ve dünyanın geri kalanı ile daha çok iletişim halinde olmak için birden fazla yabancı dil konuşan elemanlar aramaktadır. İspanyolca konuşulan ülkelerin sayısının çok fazla olması ve dünyanın bir çok farklı ülkesinde ikinci yabancı dil olarak öğrenilmesi sayesinde size hem kendi sektörünüzde bir statü kazandıracak, hem CV’niz için harika bir gelişim olacak hem de kariyeriniz için yepyeni olanaklar sağlayacaktır!

4. Dil öğrenirken yeni kültürleri de öğrenmiş olursunuz!

4. Dil öğrenirken yeni kültürleri de öğrenmiş olursunuz!

İspanyolca öğrenmek size bir ülkenin dilini ve kültürünü öğrenmiş olmaktan çok daha fazlasını kazandırır. Birçok farklı ülkenin müziğini, sanatını, tarihini, mimarisini ve edebiyatını ana dilinde orjinal olarak dinleme, okuma ve öğrenme fırsatı elde edersiniz. Mesela İspanya’nın flamenko şarkılarını, Küba’nın jazz müziğini veya Porto Riko’nun salsasını dinlerken anlayacaksınız. Gabriel Garcia Marquez’in romanlarını İspanyolca olarak okuyabilecek, Pedro Almodovar’ın en iyi filmlerini orjinal versiyon olarak izleyebiliyor olacaksınız. Barselona’daki ünlü müzeleri gezerken ya da mimari eserleri ziyaret ederken her bilgiyi ana dilinde okuyabiliyor olacaksınız. Tüm bu faktörler sizin Hispanik kültür hakkındaki bilginizi artıracak ve kişisel gelişiminize katkı sağlayacaktır.

5. İspanya'da veya Latin Amerika'da okumak, çalışmak veya yaşamak istiyorsanız İspanyolca öğrenmelisiniz!

5. İspanya'da veya Latin Amerika'da okumak, çalışmak veya yaşamak istiyorsanız İspanyolca öğrenmelisiniz!

Eğer İspanya veya Latin Amerika’da okumak, çalışmak veya yaşamak istiyorsanız, ilk yapmanız gereken şey bu ülkelerin dili olan İspanyolcayı öğrenmektir. Eğer yaşayacağınız ülkenin dilini öğrenmezseniz asla o ülkeye, kültürüne ve yaşam tarzına tam olarak adapte olamazsınız. Dil öğrenme engelini aştığınız zaman hem iş olanaklarınız artar, hem de yaşadığınız ülkede çok daha rahat bir şekilde yeni bir yaşam kurup, sosyal çevre edinebilir ve kendinizi yabancı hissetmeden yeni hayatınıza entegre olmuş olursunuz. İspanyolca öğrenmek istiyorsanız en hızlı ve etkili eğitim şekli İspanya’da dil okulunda okumak ve bir yandan derslerde İspanyolca öğrenirken bir yandan da günlük hayatınızda bu dili kullanmaktır.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.