Doğu Ekspresi biletleri nereden bulunur?
Sosyal Medya

GEZGİNLER

Doğu Ekspresi biletleri nereden bulunur?

Doğu Ekspresi biletleri tükendi. Hiçbir yerde bilet bulunmuyor. Son dönemlerin en popüler seyahat rotalarından olan tren ile Kars seyahati için tren biletleri nereden bulunur. Herkes biletleri arıyor. İşte bilet bulma yöntemleri...Doğu Ekspresi bilet fiyatları ne kadar? 2018 TCDD Doğu Ekspresi tren biletleri!

Doğu Ekspresi bileti bulma yollarını anlatmak anlamsız. Neden mi ?

Arkadaşlar 4 farklı vagon var. En zor bilet bulunanı, şu meşhur yataklı olanları.

Ama aşağıda size en önemlilerini ve nasıl bilet bulacağınızı anlatacağım merak etmeyin.

  • Pulman (Sadece koltuk olanlar)
  • Örtülü Kuşetli (4 kişilik odaların olduğu ve koltukların açılarak yatak olduğu)
  • Yataklı (2 kişilik yataklı olanlar)
  • Yemek (Trende yemek alabileceğiniz bölüm.)

Şimdi zaten bunların detaylarını, yukarıda da bahsettiğim gibi yazımda yazmıştım. Şimdi size ne anlatacağım biliyor musun ?

Yataklı vagonda nasıl bilet alabileceğiniz ya da örtülü kuşetlide nasıl rahat edebileceğinizi anlatacağım. Bu arada, örtülü kuşetlide de yatarak gidiyor olacaksınız.

Ama şunu unutmayın : TCDD‘nin sitesine gelince, Ankara-Kars hattında (Ya da tam tersi) herhangi bir tarih seçtiğinizde, aşağıdaki gibi bir ekran gelince, o gün için hangi kompartıman türünde ne kadar bilet kalmışsa onu rakam olarak görebilirsiniz. Mesela aşağıdaki ekran görüntüsünde; Pulman’da 156 tane bilet kalmış demek.
doğu ekspresi bilet fiyatları

Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları Ekran Görüntüsü Kalan Bilet Sayısı

Pulmana tıklayınca, Örtülü Kuşetlide ve Yataklıda 0 yani Sıfır adet yer kaldığını görebilirsiniz.

Eğer ki, pulman vagonunda bilet almak istemiyorsunuz, artık bir sonraki günlere bakmaya devam etmelisiniz. Merak etmeyin. Tüm vagonları ve özelliklerini aşağıda anlattım.

Kars’ta konaklayacaksınız : Ücretsiz İade ve iptal edilebilir otellerin listesini hazırladım. 

Doğu Ekspresi Yataklı Vagon bileti bulmak için, çok uğraşmanız lazım. Bunu itiraf edeyim.

Eğer ki, hiç çekemem diyorsanız ve paranız varsa tur şirketleri ile gidebilirsiniz.

Bazı tur firmaları ilave olan vagonları kapattı ve yüksek rakamlara ne yazık ki bu yatakları satıyorlar. Bu konuda haberi olmayanlara haber etmek istedim.

Şimdi. Muhtemelen 30 gün kala biletlerin satışa çıktığı andan itibaren özellikle Ankara-Kars güzergahında çok fazla talep olacaktır. O yüzden, Kars-Ankara hattını kontrol edin derim. Şansınız daha fazla olur.

Doğu Ekspresi Biletleri ne zaman satışa çıkıyor sorusu da en çok sorulan sorulardan birisi.

Biletler sabah 7 gibi satışa çıkıyor. Diyelim ki, bundan 29 gün sonrasına yer varsa ama 30. güne yer var mı diye kontrol ettiyseniz ve aşağıdaki uyarı karşınıza çıkmışsa; bilin ki o günün biletleri yarın satışa çıkacaktır. (İsteğinize uygun sefer bulunmamaktadır uyarısı çıkıyorsa.)

Artık sabahın kaçında kalkıp biletlere bakarsınız orasını bilemem ama oldukça erken kalkın derim. Bence 7 gibi uyanıp, her dakika güncelleyerek Doğu Ekspresi Bilet satışı başlamış mı bakın derim.

doğu ekspresi bilet

Doğu Ekspresi Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler : Doğu Ekspresi Yataklı Vagon rehberi

Eğer hala Doğu Ekspres Bileti alamadıysanız, yine yataklı olan diğer bir vagonda gideceğiniz Örtülü Kuşetli vagonlara bakalım.

Kars linkine tıklayarak tüm Kars önerilerimi de okumayı unutmayın.

3. Doğu Ekspresi Örtülü Kuşetli Bileti Nasıl Alınır ?

Pek muhtemel, Doğu Ekspresi’nde yataklı vagonlarda yer bulamadığını düşünüyorum. Çoğumuz gibi. E iyi güzel de, bu macerayı yaşamayalım mı ? Sadece hayalde mi kalsın ?

Tabiki de hayır. Şimdi size, yine Doğu Ekspresi Treni’nde yatarak gidebileceğiniz bir başka alternatifi anlatacağım.

İşte bu sefer konumuz “Örtülü Kuşetli Vagonlar.” Bu vagonlarda 4 kişilik koltuklar oluyor. Yani bir oda düşünün. 4 tane koltuk var. 2’şer 2’şer karşılıklı. İşte buna Örtülü Kuşetli diyorlar.

“Bu 4 koltuk karşılıklı konumlandırılmış.” dedim ya hani. Yan yana olan 2 koltuğun üstünde, 1 tane yatak bulunuyor. Yani 4 koltuğun üstünde 2 tane yatak var.

Gece olunca da, bu 4 koltuk açılıyor ve 2 yatak daha ortaya çıkar. Yani Örtülü Kuşetli vagonda 4 yatak bulunuyor ve yatarak Doğu Ekspresi keyfini çıkarabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.