Final Üniversitesi Öğrenci Bekliyor
Sosyal Medya

YURTDIŞI EĞİTİM

Final Üniversitesi Öğrenci Bekliyor

Final Eğitim Kurumları'nın KKTC'de eğitim dünyasına kazandırdığı Uluslararası Final Üniversitesi kısa geçmişine rağmen önemli başarılara imza attı. Üniversite geleceğe yönelik de ciddi yatırımların önünü açtı.

 

Uluslararası Final Üniversitesi (UFÜ), 2015 yılında Türkiye’nin eğitim markası Final Eğitim Kurumları ve KKTC turizm sektörünün önderlerinden DMG-Akgünler Grubu işbirliği ile KKTC’nin Girne ilçesinde kurulmuş ve 2016-2017 akademik yılında 3 fakülte ve 1 yüksekokul bünyesinde 7 lisans programı ile kapılarını öğrencilerine açan Üniversitemiz, 2017-2018 akademik yılında 5 fakülte ve 1 yüksekokul bünyesinde 13 program ile eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmiştir.

Üniversitemiz 2018-2019 akademik yılında 7 fakülte ve 2 yüksekokul bünyesinde 18 program ile eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürecektir.

Final, Türkiye’de 40 yıla yaklaşan bir süredir eğitim-öğretim faaliyeti yapmaktadır. Şimdiye kadar 415 eğitim kurumu ile anaokulundan liseye her kademede öğrenci yetiştirmiştir. Final Eğitim Kurumları’nda eğitim almış üç buçuk milyonu aşkın genç hayallerine ulaşmıştır. Bünyesinde bu amaca hizmet eden 12 bin öğretmen görev almaktadır. Final, dergi ve kitap yayıncılığında da Türkiye’nin en etkin markalarından biridir. Bütün bu faaliyetlerine ek olarak, 2015 yılında Uluslararası Final Üniversitesi’ni kurmuş, böylelikle eğitim yelpazesine yükseköğrenim faaliyetlerini de dâhil etmiştir.

Üniversitemizin diğer kurucusu olan DMG-Akgünler Grubu, 1978 yılında Akgünler Turizm adı ile başladığı faaliyetlerine, konaklama, ulaşım, turizm pazarlaması ve kargo hizmetleri alanlarında yatırımlarla devam etmiş, faaliyet yaptığı alanlarda öncü konuma gelmiştir.  Adanın önemli otellerinden Acapulco başta olmak üzere çok sayıda turizm tesisinin de yatırımcısıdır. Tur organizasyonlarında, hava ve deniz taşımacılığında da KKTC’nin önde gelen kuruluşlarından biridir.

İnanıyoruz ki, Türkiye’nin uzman eğitim kurumu Final Eğitim Kurumları ile KKTC’nin turizm sektörünün önde gelen şirketi DMG-Akgünler Grubu’nun oluşturduğu bu güçlü ortaklık yükseköğrenim alanında da büyük başarılara imza atacaktır.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.