FSMVÜ 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Arasında
Sosyal Medya

HABERLER

FSMVÜ 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Arasında

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi TİM rakamlarına göre ülkedeki 500 hizmet ihracatçısı arasına girdi.

Üniversite Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) araştırmasına göre “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı”ndan biri oldu.

Üniversitemiz, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı 2017 yılı Araştırması” kapsamında Türkiye’nin en fazla hizmet ihracatı gerçekleştiren ilk 500 firması arasında yer alarak başarı sertifikası almaya layık görüldü.

TİM’in bu yıl üçüncüsünü düzenlediği “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” araştırmasında Üniversitemiz uluslararası öğrenci sayısı bakımından ülkemizin eğitim hizmeti ihracatına katkı sunan üniversiteler arasında yer aldı. Üniversitemizde ön lisans, lisans ve lisansüstü bölümlerinde 62 ülkeden, Türkçe ve Yabancı Diller Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde ise 47 ülkeden uluslararası öğrenci eğitim alıyor.  

2010 yılında kurulan Üniversitemiz, uluslararası alanda akademik ve kültürel çalışmalar ile tanıtım faaliyetlerinin artırılması, çok kültürlü eğitim ortamının genişletilmesi ve bu sayede ülkemizin eğitim ihracatçısı konumunu destekleyici çalışmalarını devam ettirecektir. 

http://www.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/basari-sertifikasi2019-01-09-11-16-44am.jpg

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.