ÖSYM Sınav Takviminde Değişiklik!
Sosyal Medya

SINAVLAR

ÖSYM Sınav Takviminde Değişiklik!

ÖSYM Sınav Takviminde Değişiklik! Lise Mezunlarından Subay ve Astsubay Adayı Öğrenci Alımı Başvuru Tarihleri

Lise mezunlarından subay ve astsubay adayı askeri öğrenci alımı aday belirleme sınavı başvuru tarihlerinde değişikliğe gidildi. ÖSYM tarafından daha önce şubat ayında başlayacağı belirtilen 2019 MSÜ başvuru tarihlerinde düzenleme yapıldı, başvurular yarın başlıyor...

ÖSYM Başvuru Tarihlerini Değişti! Ortaöğretim Mezunlarından Astsubay ve Subay Alımı için Başvurular Başlıyor

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday belirleme sınavı başvuru tarihlerinde değişikliğe gidildi. ÖSYM tarafından geçtiğimiz haftalarda yayımlanan 2019 sınav takviminde lise mezunlarından subay ve astsubay adayı askeri öğrenci belirleme sınavı için başvuru işlemlerinin şubat ayı içerisinde gerçekleştirileceği belirtilmişti, fakat başvuru tarihlerinde değişikliğe gidildi. ÖSYM tarafından paylaşılan güncel sınav takvimine göre Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2019 MSÜ) başvuruları yarın başlayacak ve 27 Şubat'a kadar devam edecek.

2019 MSÜ SINAV VE SINAV SONUÇ TARİHLERİNDE DEĞİŞİKLİK YOK

2019 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme sınavı için belirlenen tarihte ise değişiklik yapılmadığı gözlemleniyor. 2019 MSÜ 7 Nisan'da uygulanacak. Şubat ayının 27'sine kadar herhangi bir sebeple başvuru işlemini gerçekleştiremeyen adaylar 7 Mart 2019 tarihinde ÖSYM tarafından açılacak geç başvuru sayfası üzerinden başvurularını tamamlayabilecek. Askeri öğrenci belirleme sınav sonuçları 25 Nisan'da ÖSYM'nin sonuc.osym.gov.tr adresinden ilan edilecek.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.