Oklahoma Üniversitesi Öğrencilerinden Irkçı Paylaşım
Sosyal Medya

HABERLER

Oklahoma Üniversitesi Öğrencilerinden Irkçı Paylaşım

Ohlahoma Üniversitesi 2 kişi, ırkçı video çekti, Başkan Jim Gallogly öğrencilerin kampüsten ayrılacağını duyurdu.


İki Oklahoma Üniversitesi öğrencisi viral hale gelen bir video çekti.Videonun paylaşılmasından bir gün sonra ise Başkan Jim Gallogly öğrencilerin kampüsten ayrılacağını açıkladı.

Gallogly yaptığı açıklamada, “Bu tür davranışlar burada hoş karşılanmamaktadır ve en güçlü şartlarla benim ve üniversitemiz tarafından kınanmaktadır. Bu davranış, üniversitemizin, topluluğumuzun ve devletimizin değerlerini ve ilkelerini yansıtmamaktadır" ifadelerini kullandı.

Snapchat'te yayınlanan video, ırkçı içerik barındırıyordu. Videoda beyaz tenli öğrenci, yüzüne siyah bir boya sürüyordu. Onun yanında gülen videoda bir başka Beyaz kız öğrenci de görüldü.

İlk olarak videodan haberdar edildikten sonra Gallogly 21 Ocak'ta yayınlanan bir haber bülteninde, üniversite tarafından görüntülerin üzüntüyle karşılandığını ve kınandığını kaydetti. Gallogly, Martin Luther King Günü'ne atıfta bulunarak, herkese saygılı davranmanın önemine vurgu yaparak, “Öğrenciler ifade özgürlüğüne sahipken, bu tür davranışların olumsuz etkileri göz ardı edilemez. Öğrenciler pişmanlıklarını yansıtmak için özür dilemeyi teklif ettiler ”dedi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.