PTT 55 Bin Personel Alımı Yapacak
Sosyal Medya

HABERLER

PTT 55 Bin Personel Alımı Yapacak

PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik'in açıklamalarına göre 55 bin yeni personel alımı daha yapılacak.

PTT 5 bin personel alımının tamamlanmasının ardından istihdam edilmeyen adaylar yeni personel alımlarını araştırmaya başladılar.

Aylar öncesinde PTT personel alımlarına ilişkin PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik bir açıklama yapmış açıklamasında 60 bin personel alımı daha yapılarak çalışan sayısının 100 bine çıkarılacağını belirtmişti. 5 bin personel alımı gerçekleştirilmiş geriye 55 bin personel alımı kalmıştır. 

Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Kenan Bozgeyik'in açıklamalarının ardından binlerce aday personel alımları hakkında araştırma yapmaya başladı. Adaylar personel alımlarının ne zaman yapılacağını sorguluyorlar. 

Adaylar personel alımlarına ilişkin genel şartlar hakkında çeşitli taleplerde bulunarak personel alım ilanının ne zaman yayımlanacağını araştırıyorlar. 

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik yaptığı açıklamalarında "Hep birlikte önümüzdeki süreç içerisinde 40 bin kişi olan çalışanımızı Cumhuriyetimizin 100. yılında 100 bin kişiye çıkaracağız. Nasıl 40 bin kişilik çalışanımızı 100 bin kişiye çıkarıyorsak ekonomimizi de aynı şekilde büyüteceğiz." ifadelerine yer vermişti. Bu açıklamalar kapsamında PTT 55 bin personel alımının 5 yıl içinde tamamlanması beklenmektedir. Ancak personel alımlarının ne kadar süre ile yayımlanacağı hakkında resmi bir açıklama bulunmuyor. 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.