Saraç'tan YÖKDİL Sınavı Hatırlatması
Sosyal Medya

YÖKDİL

Saraç'tan YÖKDİL Sınavı Hatırlatması

10 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek olan YÖKDİL sınavına ilişkin Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'tan adaylara hatırlatma geldi.

 

1- Değerli arkadaşlar, “alana özgü" tek yabancı dil sınavı niteliğinde olan YÖKDİL Sınavımızın altıncısı, 10 Mart 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek.

2- Bildiğiniz üzere Altıncı YÖKDİL Sınavının başvuruları 30 Ocak 2019 tarihinde, elektronik ortamda http://yokdil.yok.gov.tr  internet adresi üzerinden alınmaya başlandı. Başvurularınızı Cuma günü (8 Şubat 2019) saat 18.00'e kadar yapabilirsiniz.

 

 
3- Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında; İngilizce, Almanca Arapça ve Fransızca dillerinde yapılacak olan YÖKDİL sınavımıza şimdiye kadar göstermiş olduğunuz büyük ilgiden dolayı memnuniyet duymaktayız.
 
 

 

4- “Öğrenci ve akademisyen dostu Yeni YÖK” olarak gerçekleştireceğimiz Altıncı YÖKDİL Sınavında kıymetli akademisyenlerimize şimdiden başarılar dileriz.

 

 

 

 

Altıncı YÖKDİL Sınavı Başvuruları (07.01.2019)

Altıncı YÖKDİL Sınavı, 10 Mart 2019 Pazar günü, 30 (otuz) ilde toplam 35 (otuz beş) sınav merkezinde, saat 14.00'de, tek oturum halinde gerçekleştirilecektir.

 

Sınav başvuruları 30 Ocak 2019 – 8 Şubat 2019 (saat 18.00'e kadar) tarihleri arasında , elektronik ortamda yokdil.yok.gov.tr internet adresi üzerinden alınacaktır.

Sınav, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında; İngilizce, Almanca Arapça ve Fransızca dillerinde yapılacaktır .

Altıncı YÖKDİL Sınavına; yükseköğretim kurumlarımızda lisansüstü eğitim; TUS, DUS, EUS ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar ile üniversitelerce akademik kadro başvuruları ve akademik yükseltmelerde kendilerinden akademik dil yeterliliği puanı istenen adaylar katılabilir.kıymetli akademisyenlerimize şimdiden başarılar dileriz.

3- Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında; İngilizce, Almanca Arapça ve Fransızca dillerinde yapılacak olan YÖKDİL sınavımıza şimdiye kadar göstermiş olduğunuz büyük ilgiden dolayı memnuniyet duymaktayız. 4- “Öğrenci ve akademisyen dostu Yeni YÖK” olarak gerçekleştireceğimiz Altıncı YÖKDİL Sınavında kıymetli akademisyenlerimize şimdiden başarılar dileriz.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.