Son dakika Malatya ve Elazığ'da okullar tatil edildi!
Sosyal Medya

HABERLER

Son dakika Malatya ve Elazığ'da okullar tatil edildi!

8 Şubat kar tatili olan iller! Yurt genelinde yeniden etkisini artıran kar yağışı sebebiyle bugün bazı illerde okullar tatil edilmişti.

Malatya ve Elazığ'da bugün eğitime ara verilmesinin ardından yurtta yarın hava durumunun nasıl olacağı ve hangi illerde okulların kar tatili olup olmadığı araştırılmaya başladı. Öğrencilerin gözü ve kulağı valilikten gelecek olan tatil haberinde. İşte 8 Şubat kar tatili olan iller! Yarın okullar tatil mi? 8 Şubat tatil olan iller son dakika...

8 Şubat kar tatili olan iller! Bugün özellikle Elazığ ve Malatya'da şiddetini iyiden iyiye artıran kar yağışı sebebiyle okullar tatil edilmişti. Bu gelişmenin ardından yarın hangi illerde okulların tatil olacağı araştırılmaya başladı. Biz de sizler için 8 Şubat'ta kar tatili olan illeri araştırdık ve haberimize ekledik. Peki yarın okullar tatil mi? Son dakika valilik kar tatili açıklaması! İşte tüm ayrıntılar...

8 ŞUBAT KAR TATİLİ OLAN İLLER!

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Edirne, Iğdır ve Hakkari haricinde tüm yurdun yağışlı olacağı tahmin ediliyor. Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Kütahya, Afyonkarahisar, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde gerçekleşecek yağışların, Antalya il merkezi ve doğu ilçeleri ile Adana'nın iç kesimlerinde kuvvetli, Antalya'nın batı ilçeleri ile Adana ve Mersin kıyılarında çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması öngörülüyor.

8 ŞUBAT ELAZIĞ VE MALATYA'DA OKULLAR TATİL Mİ?

Konuya ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Valilikten yapılan açıklamayla birlikte kar tatili haberleri güncellenecektir.

MUĞLA'DA OKULLAR TATİL Mİ?

Muğla Valiliği'nden şu ana kadar 8 Şubat okullar Muğla'da tatil açıklaması gelmedi. Böyle bir açıklama gelir gelmez haberimizde olacak.

METEOROLOJİ’DEN UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Edirne, Iğdır ve Hakkari haricinde tüm yurdun yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Kütahya, Afyonkarahisar, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde gerçekleşecek yağışların, Antalya il merkezi ve doğu ilçeleri ile Adana'nın iç kesimlerinde kuvvetli, Antalya'nın batı ilçeleri ile Adana ve Mersin kıyılarında çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması öngörülüyor.

 

Gece ve sabah saatlerinde Doğu Anadolu'nun doğu kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi ile buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, batı kesimlerden başlayarak azalacağı ve mevsim normalleri civarına düşeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın Marmara'nın kuzeyinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli, İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun güney ve doğusunda doğu ve güneydoğu yönlerden, Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına, Batı ve Doğu Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden, Hatay kıyılarında doğu ve güneydoğu yönlerden yer yer tam fırtına şeklinde eseceği öngörülüyor.

KAR YAĞIŞI BAŞLADI

Trakya’da beklenen kar yağışı Bulgaristan sınırından giriş yaptı.

Kırklareli’nde Yıldız Dağlarını etkisi altına alan kar yağışı devam ederken, Dereköy Sınır Kapısı'nda kar kalındığı 7 santimetreyi geçti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden de yağış uyarısı geldi.

Trakya'ya kar yağışı öğle saatlerinde itibaren Bulgaristan sınırından giriş yaptı. Yıldız Dağlarında etkili olan yağış sonrası kar kalınlığı yüksek kesimlerde 10 santimetreyi bulurken, Türkiye’nin Bulgaristan’a ulaşımını sağlayan Dereköy Sınır Kapısı'nda ise 7 santimetreye ulaştı.

Karayolları yetkilileri, Dereyköy Sınır Kapısı'na ve dağlık kesimlerdeki yerleşim yerlerine gidecek sürücüleri kar lastiği olmadan yola çıkmamaları ve zincir takmaları uyarısında bulundu.

AĞAÇLAR DEVRİLDİ ÇATILAR UÇTU

Fırtınanın etkili olduğu Kaş'ta ve Finike'de ağaçlar devrildi, enerji hatları koptu, seralarda hasar oluştu.

Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, fırtına nedeniyle özellikle Yeşilköy, Ova, Çayköy, Çavdır ve Palamut mahallelerindeki seralarda hasarlar oluştuğunu söyledi. Tarım İlçe Müdürlüğünce seralarda hasar tespit çalışmalarının başladığını belirten Kocaer, kaç dönümlük alanda ne kadarlık hasar olduğuna ilişkin çalışmaların sürdüğünü kaydetti

İlçe merkezinde de bazı ağaçların yola devrildiğini aktaran Kocaer, belediye ekiplerince vatandaşların mağdur olmaması için gerekli çalışmaların yürütüldüğünü söyledi.

Kocaer, belediyeye ait düğün salonu ile sanayi bölgesindeki bazı iş yerlerinde çatıların uçtuğunu ifade etti. Herhangi bir can kaybı ya da yaralanma olayının olmadığını dile getiren Kocaer, sadece maddi hasar meydana geldiğini kaydetti.

Antalya’da 7 Şubat Perşembe günü okullar tatil mi sorusuna öğrenciler ve veliler yanıt arıyordu. Antalya okullar tatil olup olmadığı akşam saatlerinde belli olacak. Bilindiği gibi dün akşam saatlerinde okullar tatil edilmişti. Yağışların; Antalya merkez ve doğu, Adana’nın iç kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Muğla’nın kıyı, Antalya’nın batı ilçeleri ile Adana ve Mersin kıyılarında çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu’nun doğu kesimlerinde yer yer sis ve pus ile birlikte buzlanma ve don olayı beklenmektedir.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.