Diyanet Heyeti'nden Rektör Şahin'e Ziyaret
Sosyal Medya

HABERLER

Diyanet Heyeti'nden Rektör Şahin'e Ziyaret

Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Haydar Bekiroğlu, beraberinde Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç ile birlikte Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin'i ziyaret etti.

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, kampüse içine caminin de yer aldığı bir külliye kazandırmaya yönelik çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Haydar Bekiroğlu, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç ve İl Müftüsü Cemalettin Bal, Rektör Şahin’i ziyaret etti.

KAMPÜS İÇİNE BÜYÜK KÜLLİYE YAPILACAK

Kampüsün giderek büyüdüğünü ve gelecek yılları göz önünde bulundurarak büyüme planlarını hazırladıklarını kaydeden Şahin, bu manada kampüse caminin de yer aldığı ama ayrıca Somuncu Baba Tarih ve Kültür Araştırmaları Merkezi, Değerler Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi, Geleneksel Türk El Sanatları Uygulama ve Araştırma Merkezi, Okçuluk Uygulama ve Araştırma Merkezi gibi çok sayıda birime de ev sahipliği yapabilecek bir külliye inşa edilmesine yönelik gayret gösterdiklerini söyledi. A Giriş Kapısı yanındaki alana bu külliyenin inşa edilmesi düşüncesinde olduklarını belirten ASÜ Rektörü, “Çalışmaya dair detayları yaptığımız çeşitli ziyaretlerle netleştirmeye çalışıyoruz. El birliği ile ortaya güzel işler çıkarmak arzusundayız. Diyanet İşleri Başkanlığı Genel Müdürlerimiz ve Sayın Müftümüzle de bu hususa dair görüşmeler yaptık. Kendilerine, gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Makamda gerçekleşen ziyaretin ardından, caminin yapılması planlanan alan gezildi.   

 

 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.