52 ülkeden 310 üniversite buluşuyor
Sosyal Medya

HABERLER

52 ülkeden 310 üniversite buluşuyor

Avrasya Yükseköğretim Zirvesi (EURIE), 52 ülkeden 310 üniversitenin katılımıyla 3 bini aşkın rektör, dekan, akademisyen ve uzmanın katılacağı panellerle yükseköğretimin geleceğini ele alacak. Zirve, Türk yükseköğretimini dünyaya açmak ve iş birliklerini gerçekleştirmeyi hedefliyor.

52 ülkeden 310 üniversite İstanbul’da buluşacak
52 ülkenin 310 üniversitesi ve 3 binden fazla rektör, dekan ve uzmanın katılımıyla, yükseköğretimin küresel geleceğini değerlendirmek üzere düzenlenen EURIE, 27 Şubat- 1 Mart tarihleri arasında Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek.
 
GİRİŞİMCİLERE YENİ OLANAKLAR: IMAGINE TOMORROW
İnsansı robot AKIN ROBOTICS tarafından daha önce hiç yapılmamış bir gösterinin düzenleneceği EURIE’de, girişimcilik ruhuna sahip katılımcılara yönelik ‘Imagine Tomorrow’ adlı bir etkinlik gerçekleştirilecek. TÜBİTAK, TÜBİTAK MARTEK ve ASELSAN gibi kuruluşlarla birlikte üniversiteler, teknokentler ve kuluçka merkezlerinin de katılacağı EURIE’de girişimciler yapay zekadan, otomasyona, tıbbi görüntüleme sistemlerinden, savunma sanayii çözümlerine yönelik 50 inovatif girişimle katılacak. Bu sayede girişimciler projelerine yatırımcı ve tescil imkânı bulabilecek.
 
STUDY IN TURKEY EXPO’DA
ABD, Fransa, Kanada, Çin, İngiltere, Hollanda, Belçika, İtalya, İspanya, Tunus, Fas, Rusya, Malezya, Meksika gibi ülkelerden katılan üst düzey yöneticiler ve akademisyenler dijital dönüşüm ve uluslararasılaşma, yükseköğretimde kadınların liderliği, mülteciler için yükseköğretime giriş gibi konular detaylarıyla 3 bini aşkın, alanında uzman eğitimciler tarafından ele alınacak. EXPO alanında ise birçok ülke toplu halde kendi üniversitelerinin ve ülkelerinin yükseköğretim sistemlerini tanıtacak. Türk üniversiteleri de Study in Turkey markasıyla EXPO alanında yer alacak.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.