Sıcaklıklar Çarşamba'dan Sonra Artacak
Sosyal Medya

HABERLER

Sıcaklıklar Çarşamba'dan Sonra Artacak

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre; İstanbul'da sıcaklıklar, çarşambadan sonra mevsim normallerinin üzerine çıkacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Birinci Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Marmara Bölgesi genelinde, bugün öğle saatlerine kadar aralıklı olarak hafif yağmur devam edecek.

POYRAZ FIRTINASI HIZINI YAVAŞLATACAK

Bölgede etkili olan poyraz fırtınası ise hızını yavaşlatarak, saatte 30-60 kilometre arasında sürecek. Salı günü bütün Marmara'nın parçalı bulutlu olacağı, çarşamba gününden itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisine girileceği tahmin ediliyor. Çarşamba günü Kırklareli'nin kuzey kesimleri ile Sakarya, Kocaeli ve Yalova çevrelerinin ise aralıklı yağışlı olması bekleniyor.

Kırklareli'nin kuzey kesimleri ile Kocaeli ve Sakarya çevrelerinin güney kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerde de kar yağışı beklenirken, diğer kesimlerdekiyağmur şeklinde olacak. Bölgede çarşamba günü kuvvetli poyraz öngörülürken, perşembe günü sabah saatlerinde İstanbul ve Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevreleri aralıklı hafif yağmurlu geçecek.

Hava sıcaklıkları artacak

MARMARA'DAKİ YAĞIŞ CUMADAN İTİBAREN BÖLGEYİ TERK EDECEK

Marmara'da etkili olacak yağışlı havanın, cumadan itibaren bölgeyi terk etmesi bekleniyor. Havanın cuma ve cumartesi günleri, parçalı az bulutlu olacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının ise perşembe gününden itibaren mevsim normallerinin üzerine çıkması bekleniyor.

SICAKLIK 10 DERECEYE KADAR ÇIKACAK

İstanbul'da hava yarın 10 dereceye kadar çıkacak. Çarşambaya kadar sıcaklığın 8 ile 10 derece arasında olması beklenirken, çarşambadan sonra da mevsim normallerinin üzerinde 1-2 derece artış yaşanarak sıcaklığın 12-14 derece arasında olması öngörülüyor.

Hava sıcaklıkları artacak

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.