Ünlü Şef Bruwıer İstinye Üniversitesi Kadrosunda
Sosyal Medya

HABERLER

Ünlü Şef Bruwıer İstinye Üniversitesi Kadrosunda

Çağın koşullarına uygun tam donanımlı mutfağı ve alanında uzman öğretim üyeleriyle adından söz ettiren İSÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü; dünyaca ünlü şef Franck G. BRUWIER’i akademik kadrosuna kattı.

Le CordonBleu’nun büyük isimlerinden

Kariyeri boyunca dünyanın en başarılı restoranlarında üst seviyelerde çalışan ve Le CordonBleu’nun Mutfak Sanatları Okullarında aldığı yöneticilik görevleriyle, eğitimci yönüyle de ön plana çıkan BRUWIER, tecrübelerini ve mesleğin sırlarını İstinyeli öğrencilerle paylaşacak.

Otel ve Restoran İşletmeciliği lisans diplomasını 1996 yılında ABD’de bulunan DiabloValleyCollege’den alan şef Franck G. BRUWIER, 1996-2001 yılları arasında Paris’te bulunan 3 Michelin yıldızlı LucasCartonRestoran’nda SousChef olarak görev yapmaya başladı. 

Moleküler gastronomi çalışmaları

Ardından sırasıyla; Mexico City’de yer alan ChampsElysees restoranında, Londra’daki Le Souffle restoranında ve yine aynı şehirde ünlü şef Pierre Gagnaire’in Sketch adlı restoranında, Executive şef olarak görev yapan Şef Franck G. BRUWİER, Moleküler Gastronominin kurucusu kabul edilen Hervé THIS ile moleküler gastronomi üzerinde çalışmalar yaptı. 

Güney Kore’de yer alan Le CordonBleu restoranı Signatures’da yönetici şef olarak çalışan Şef Franck G. Bruwier, Le CordonBleu’nun Türkiye ve Malezya’da yer alan mutfak sanatları okullarında operasyon ve mutfak programlarından sorumlu yönetici şef olarak görev yaptı. 

İstinye Üniversitesi Hakkında

İstinye Üniversitesi, “MLPCareGrubu”nun 25 yıllık bilgi ve birikiminin devamı olarak, 21. Yüzyıl Anadolu Vakfı tarafından 2015 yılında kuruldu. Üniversite, öğrencilerine var olan güncel ve geniş tabanlı tüm bilgileri aktarmanın yanı sıra; her akademik bölüm için ayrı ayrı güçlü bir donanım sağlamayı ve eğitim-araştırma performansı ile ulusal ve global anlamda yeni bilgi üretimine katkıda bulunarak, Türkiye’nin ve dünyanın seçkin üniversiteleri arasında yer almayı hedefliyor. Öğrenci odaklı eğitim anlayışını üniversitenin tüm süreçlerinde uygulayan İstinye Üniversitesi, bilim ve araştırma merkezi olma vizyonu doğrultusunda, bilimin sınırlarını genişletmeyi ve bilimsel gelişmelerden edinilen bulguları toplumun refahı için paylaşmayı ve uygulamayı amaçlıyor. Öğrencilerini, MLPCare Grubu bünyesinde yer alan Liv Hospital, Medical Park ve VM Medical Park hastaneleri başta olmak üzere, üniversitede edindikleri yetenekleri kullanabilecekleri çalışma ortamlarına yönlendiren İstinye Üniversitesi; geleceğin yetkin, yaratıcı ve ileri görüşlü bireylerini yetiştirerek, toplumumuzun sosyal, kültürel, ekonomik, bilimsel ve teknolojik gelişiminde önemli bir rol oynamayı ve insanlığın ilerlemesine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.