AnkaPark (Wonderland Eurasia) öğrencilere ücretsiz
Sosyal Medya

HABERLER

AnkaPark (Wonderland Eurasia) öğrencilere ücretsiz

Ankapark olarak bilinen Wonderland Eurasia'da yıllık yerli ve yabancı 5 milyon ziyaretçinin bekleniyor. Ankapark'ta 2 bin 117 eğlence ünitesi, 6 bin 800 kapasiteli açık ve kapalı otopark bulunuyor. Peki Ankapark nerede, nasıl gidilir, giriş ücreti ne kadar?

Avrupa’nın en büyük tema parkı olma özelliğini taşıyan Ankapark bugün açılıyor. Ankara’da kurulan ve Avrupa’nın en büyük tema parkı olma özelliği taşıyan, “Ankapark” olarak bilinen “Wonderland Eurasia” için giriş ücreti günlük kişi başı 25 lira olacak. Peki Ankapark nerede? İşte detaylar…

ANKAPARK NEREDE?

Ankapark, Türkiye’nin Ankara şehrinde yer alan ve 2,1 milyon m² alan üzerine kurulan bir tema parktır. Adresi: Gazi Mahallesi, Yenimahalle/Ankara

ANKAPARK SAAT KAÇTA AÇILIYOR-KAPANIYOR

ANKAPARK GİRİŞ ÜCRETİ NE KADAR?

“Yetişkin ve çocuk günlük giriş 25 TL, günlük limitsiz giriş 150 TL, günlük limitsiz VİP giriş 190 TL, yıllık limitsiz 950 TL, yıllık limitsiz VİP bin 250 TL, VİP tur 750 TL, oyuncaklar için hızlı geçişler 50 TL, 4 kişilik aile için günlük giriş 80 TL, 5 kişilik aile için 94 TL, 6 kişilik aile için 100 TL, (0-2) yaş geçişleri ise ücretsiz.” Yıllık yerli ve yabancı 5 milyon kişinin ziyaret etmesinin beklendiği 1 milyon 300 bin metrekarelik alanda kurulu tema parkta 2 bin 117 eğlence ünitesi, 6 bin 800 kapasiteli açık ve kapalı otopark, dünyanın en fazla burguya sahip 14 adet Roller Coaster, 2 milyondan fazla bitki ve ağaç türü bulunuyor.

 

 

12 tematik bölümden oluşan tema parkta Türkiye’nin en yüksek bot kulesi olan Wind Riders, 75 metrelik dev kule ‘Abyssto The Underworld’, Avrupa’nın en büyüğü olan ve 50 metre yükselebilen 100 kişilik Uçan Ada, simülasyonla uçuş keyfi sunan 26 metrelik dev küre ekranda 100 kişilik Uçan Tiyatro, Türkiye’de tasarlanan Dijital Dark Ride ve Zelzele, Lav Macerası, Otorobot, Türkiye’nin en büyük “MD Çok Boyutlu Sinema”, buz mağarası, lazer arenası, 207 metre genişliğinde müzik ve ışıklı su dansı, 5 bin metre uzunluğunda Kara Tren Parkuru yer alıyor.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.