Gençler arasında yeni trend: Karavan tatili
Sosyal Medya

GEZGİNLER

Gençler arasında yeni trend: Karavan tatili

Büyük şehrin kalabalığından, gürültüsünden, sürekli bir yerlere yetişme telaşından dolayı kendinizi yorgun mu hissediyorsunuz, o zaman bu karavanlar tam sizlik.

Hafta sonu yorgunluğumu üzerimden atıp huzur bulmak için Seferihisar’da geniş, yeşil araziye konumlanan kamp alanı ‘Mona Glambing Camping‘te muhteşem bir hafta sonu geçirdim. İki rehber arkadaşın bir dönem Türkiye’ye az turist gelmesinden dolayı işleri kötüye gitmeye başlamış, onlarda yeni iş arayışlarına girmişler ve doğayı çok sevdikleri için Sığacık’a beş dakika uzaklıkta sessiz sakin arsayı satın almışlar. 
 

Seyahatte yeni moda: Karavan tatili
 

 

Seyahatte yeni moda: Karavan tatili
 Devamı çorap söküğü gibi gelmiş. İç dizaynları, isimleri, renkleri kısacası konseptleri birbirinden farklı beş tane karavan yerleştirmişler. İki kişilik, diğer çadırlarla ortak kullanım banyolu olan çadırlar kurmuşlar. Ve burası bir yıl içinde muhteşem bir kamp alanına dönüşmüş. Tavuklar, horozlar, kediler, köpekler ve kuşlar cıvıltıları.. Burası tam anlamıyla doğal hayat…
 

“Ben karavanda falan kalamam” diyenleri bile kendine âşık edecek bir yer burası. Konsept karavan, ancak içi lüks döşenmiş. Bende bu karavanlarda konakladım, içerisinde iki kişilik yatak ve iki kişilik koltuk bulunuyor. Ayrıca duş ve tuvalet karavanın içinde. Yani tıpkı stüdyo daire gibi. Kendinize ait balkonunuzda oturup temiz havanın keyfini çıkarabilirsiniz.
 

Seyahatte yeni moda: Karavan tatili
 

 

Seyahatte yeni moda: Karavan tatili
 Peki yeme-içmeyi nasıl yapıyoruz?

 

 
 

Gelmeden önce alışverişinizi yapıyorsunuz, dışarıdan yemek-içecek getirmek serbest! İsterseniz akşam mangal yakabilirsiniz, mangal setini sizler için temin ediyorlar. Doğal reçellerden ve buraya özgü peynirden oluşan sabah kahvaltısı da mevcut. Mona Cafe’de ihtiyacınız olan her şey var.
 

Seyahatte yeni moda: Karavan tatili
 

 

Seyahatte yeni moda: Karavan tatili
 Sizin tek yapmanız gereken şehir yorgunluğunu bir kenara bırakmak ve kendinizi doğanın kollarında rahatlatmak. Sabah horoz sesleriyle güne merhaba diyorsunuz, akşamları ise ateş başında sosyalleşiyorsunuz. Karavanların içinde ısıtıcılar mevcut olduğundan sezon aralık ayına kadar devam ediyor. Karavanların sayısı az, talep çok olduğundan elinizi çabuk tutmanızı öneririm. Ayrıca benim gibi hafta sonu giderseniz pazar günleri kurulan Sığacık Organik Pazarı’na uğramayı ve Teos Antik Kenti’ni gezmeyi unutmayın.
 

Seyahatte yeni moda: Karavan tatili
 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.