İntihal Nedir, İntihal Düşürme Nedir?
Sosyal Medya

YÜKSEK LİSANS

İntihal Nedir, İntihal Düşürme Nedir?

Yüksek Lisans da en önemli konuların başında tezin özgün içerikli olması. Ancak bazen kendini zeki sanan öğrenciler zorlanmamak için kolay ve meşru olmayan yöntemleri seçebiliyorlar. Yasak olan bu yöntemlerin en başında gelen ise intihal. Kısaca içerik hırsızlığı denilen bu konuyla ilgili detaylar...

Bir araştırma makalesi hazırlarken veya bir araştırma projesi hazırlarken, muhtemelen kendi ödevinizi geliştirmenize yardımcı olması için başka bir kişinin çalışmasını kullanacaksınız. İyi bir araştırmacı ya da bilim adamı başka bir kişinin çalışmasını sorumlu bir şekilde kullanır. Bu, intihal olmasını önlemenin bir yolunun diğer bireylerin çalışmalarının projenize dahil edildiğini belirtmeyi içerir.
 
İntihal nedir?
 
İntihal kelimesi, "kaçırma" anlamına gelen "plagiare" latin sözcüğünden türetilmiştir. Terim, orijinal yazarın teyit edilmeden, bir başka kişinin eserini alıp kendi olarak kullanma eylemini ifade etmek için yıllar içinde gelişmiştir. İntihal dikkatli olun! İntihal yasadışı ve başkasının çalışmalarında intihal konusunda birçok ciddi sonuç vardır. Neyse ki intihal engellenebilir. Önlenebilir bir yolu vardır ki, araştırma projenize atıflar eklemeniz gerekmektedir. Bu atıfları hızlı ve kolay bir şekilde yapmak ister misiniz? Bunun için tezhocam.com uzman ekipleriyle çalışmanız sağlanabilir ve ciddi manada hızlılıkla intihal düşmektedir. 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.