Diş Fakültesinde İhale Skandalı
Sosyal Medya

HABERLER

Diş Fakültesinde İhale Skandalı

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi hakkında skandal iddialar. Yeni Asır'da yer alan habere göre şok eden detaylar haberimizde...

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde yaşanan ihale skandalı "yok artık" dedirtti. 'Diş Hekimliği Fakültesi ve Deney Hayvanları Binası'na Klima ve Havalandırma Tesisatı Malzemeleri Alım İşi' adı altında ihale düzenlendi. Yeni Asır'ın ulaştığı bilgiye göre, değeri onbinlerce lira tutan malzemeler teslim alınıp fakülteye ve Deney Hayvanları Binası'na getirilmiş gibi Ekim 2017'de fatura düzenlendi. Üniversitenin 2017 yılı hesaplarını inceleyen Sayıştay denetçileri, ihalede alınan 24 parça malzemeyi görmek istedi.
28 Şubat'ta, Fakülte ve Deney Hayvanları Binası'na gidip sayım yapmak isteyen denetçiler, şoke oldu. Kağıt üzerinde alındı gösterilip, parası ödenen malzemeler, fakülte ve binaya hiç gelmemişti.
Malzemelerin akıbetiyle ilgili, personel ve görevliler hakkında soruşturma başlatıldı.

SAYIŞTAY'A CEVAP VERİLDİ

EÜ yetkilileri, Sayıştay'a verdikleri cevapta, üniversitenin makine teçhizat alımlarına ilişkin ödeneklerin bütçe tekniği açısından İdari Mali İşler Daire Başkanlığı altında ödenekleştirildiği belirtildi. Birimlerden gelen taleplere göre ihaleye çıkıldığı, ihale sonuçlandıktan sonra mal veya malzeme tesliminin doğrudan ilgili birime ve teknik personele yapıldığı kaydedildi.
Üniversitenin cevabında, "Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı'nca İdari Mali İşler Daire Başkanlığı'na gönderilen teslim tutanağı ve muayene kabul komisyon raporunda mal ve malzemelerin teslim alındığı belirtiliyor" denildi.

ERHAN GÜLENÇ/YENİ ASIR

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.