Amanda Cerny kaç yaşında kimdir nereli?
Sosyal Medya

EĞLENCE

Amanda Cerny kaç yaşında kimdir nereli?

amanda cerny kimdir? nerelidir, kaç yaşındadır. türkiye ile ilgisi nedir, cafer lalek kimdir. amanda cerny fotoğrafları, sosyal hayatı, geçmişi, arkadaşları, memleketi

amanda cerny kimdir? Snapchat üzerinden çektiği videolarla dünya çapında popüler olan Amanda Cerny, ABD'nin doğusunda yer alan Pensilvanya eyaletinin Philadelphia şehrinde dünyaya geldi. Florida State Üniversitesinde eğitimini tamamladıktan sonra Ekim 2011'de PlayBoy'da ayın oyun arkadaşı seçildi ve kısa bir süre sonra modellik kariyerine başladı. Güzelliği ve paylaşımlarıyla milyonlarca takipçisi olan Amanda Cerny’nin takipçilerinin önemli bir kısmını Türkler oluşturuyor. Amanda Cerny kimdir cafer lalek adlı bir Twitter kullanıcısının Amanda Cerny'nin fotoğrafına yorum yapması ve sonrasında yapılan yorum ve esprilerle sosyal medyada Türkiye'de de üne kavuşan Amanda Cerny kimdir? Amanda Cerny nereli? Amanda Cerny kaç yaşında? İşte Yozgat'ın gelini yakıştırması yapılan Amanda Cerny'nin hayat hikayesi...

Güzelliğiyle dikkat çeken Amanda Cerny kimdir? Amanda Cerny kaç yaşında nereli? Sosyal medya fenomenlerinden birisi olan Amanda Cerny, çektiği videolar ve yaptığı paylaşımlarla milyonlarca takipçiye hitap ediyor. Türkiye'dede hatırı sayılır bir takipçi sayısına sahip olan güzelin ilk olarak ismi Yozgat'lı Cafer Lalek twitter kullanıcısı ile mesajlaşması olarak duyulmuştur. Ardından Lalek hesabının fake olduğunu öğrensede kendisi için Türk kullanıcılarının ayrı bir yeri olduğunu belirtmiştir. 2017 yılında ise Youtuber, viner Berkcan Güven ile tanışmış ve birlikte video çekmişlerdir. Peki Amanda Cerny kimdir?

AMANDA CERNY KİMDİR?

Amanda Cerny ABD'nin doğusunda yer alan Pensilvanya eyaletinin Philadelphia şehrinde dünyaya geldi. Florida StateÜniversitesinde eğitimini tamamladıktan sonra Ekim 2011'de PlayBoy'da ayın oyun arkadaşı seçildi ve kısa bir süre sonra modellik kariyerine başladı.

Sosyal medya üzerindeki potansiyeli gören Amanda Cerny, bir zamanların popüler ortamlarından biri olan Vine üzerinden komedi videoları çekmeye başladı ve 2 milyona kadar takipçi sayısını arttırdı.

Vine fenomenlerinden biri olduktan sonra Snapchat ve Instagram üzerinden de büyük bir hayran kitlesine ulaşmayı başaran Amanda Cerny bir zamanlar Justin Bieber ile olan birlikteliğinden dolayıda adından bayağı söz ettirmişti.

Fitness ile uğraşan Amanda Cerny şuan Los Angeles, California'da yaşıyor. Tabi Türkiye'de son zamanlarda popüler olmasının sebebi Twitter üzerinden Cafer Lalek( @caferlalek) üzerinden yaptığı yazışmalar.

Aslen kökeni baba tarafından İtalyan olan Amanda Cerny anne tarafından ise Çek asıllıdır. Bir dönem playboy için modellik yapmış ülkesinde model olarak tanınan bir isimdir. Son dönemlerde daha çok televizyon şovları ve komedi dalında programları ile gündeme gelmektedir.

İNTERNET FENOMENİ NE ANLAMA GELİYOR?

Fenomen dilimize İngilizceden İngilizceye ise Latinceden geçmiş bir kelime. Kelime anlamı olarak tanınmış ve bilinen anlamına gelen "fenomen" günümüzde internet dünyasında tanınmış ve fazla takipçisi olan insanlara verilen bir sıfat haline gelmiş durumda. Genellikle 'Instagram fenomeni', 'Youtube fenomeni' gibi sıfatlara sahip insanlar genellikle 100 binlerce ve hatta daha fazla takipçiye sahip olan insanlardır.

İnternet dünyasında fenomen olan yani tanınan bir çok insanın bu işten para kazanmaya başlamasının ardından "fenomenlik" bir çok insanın olmak istediği şey haline geldi. Belki de ilk başta insanların sadece popülerlik adına kitlelere ulaşıp kendine takipçi toplamaya çalışmışlardı. Fakat elde edilen takipçilerin potansiyel bir reklam kitlesi olduğu anlaşılınca firmalar fenomenlere reklam vermeye başladı ve fenomenlik popülerliğinin yanı sıra para getiren bir meslek haline de gelmiş oldu. Kısacası fenomen olmak size para ve popülerlik kazandırabilir.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.