20 Bin Kız Öğrenciye Eğitim Verilecek
Sosyal Medya

REHBERLİK

20 Bin Kız Öğrenciye Eğitim Verilecek

Google arama motoru Türkiye bölümü kadınlara eğitim verecek. Türkiye'deki 20 bin kadın bu haktan yararlanabilecek. İşte başvuru şartları ve başvurunun yapılacağı yerler...

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Google arasındaki işbirliği meyve vermeye başladı. Google'ın Türkiye'den 20.000 kadına eğitim vereceğini söyledi. Öncelik için doğu ve güneydoğu bölgelerindeki kadınların seçileceğini ifade etti.

 

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre, Google yöneticileri ile yaptığı toplantı sonrası şu açıklama yapıldı;

“Google’la bir çalışma yapıyoruz. 20.000 kadına teknoloji eğitimi verilecek. Hatta Google yöneticileri, bu sayıyı az buldular, daha da arttırmayı planlıyoruz. Doğu ve güneydoğudaki kadın girişimcilere öncelik verilecek. Bu eğitimlerden sonra orada yaptıkları ürünleri, e-ticaret yolu ile pazarlamaları sağlanacak. İnternet üzerinden satış yapmaları konusunda eğitim verilecek."

Kadınlar arasında bilgisayar kullanımının önceki yıllara oranla 4-5 kat arttığını belirterek, şöyle devam etti: 

“Şu anda kadınlarda bilgisayar kullanımı yüzde 60, erkeklerde yüzde 76 civarında. Bu oranı verilecek eğitimlerle arttırmak istiyoruz. Ayrıca önümüzdeki yıl, yöneticisi kadın olan veya yönetim kurulunda kadın bulunan firmaların e-ticaret sitelerine ücretsiz üye olmaları kararı alındı. Bu çalışmayı da Ekonomi Bakanlığı yürütecek.”

 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.