Vakıflar Genel Müdürlüğü Burs Sonuçları Açıklanıyor!
Sosyal Medya

BURSLAR

Vakıflar Genel Müdürlüğü Burs Sonuçları Açıklanıyor!

Aylık 250 lira burs veren Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuruları geçtiğimiz günlerde tamamlanmıştı. Üniversite öğrencileri burs sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırıyor.

Ortaöğrenim öğrencilerine aylık 60,00 TL, yükseköğrenim öğrencilerine aylık 250,00 TL Türkiye’deki eğitim kurumlarında okuyan yabancı uyruklu yükseköğrenim öğrencilerine ise 500,00TL burs veren Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs başvuru sonuçları için gözler kuruma çevrildi. Geçtiğimiz sene olduğu gibi bu senede binlerce kişinin başvuru yaptığı burs için geri sayım başladı. Üniversite öğrencileri eğitimleri boyunca aylık 250 TL alacağı VGM bursunun başvuru sonuçları Kasım veya Aralık ayı içerisinde açıklanması bekleniyor. Sonuçlar açıklanır açıklanmaz Vakıflar Genel Müdürlüğü resmi sitesi olan  www.vgm.gov.tr duyurulacak.

VGM burs sonuçları ile ilgili açıklama yayınlayan Vakıflar Genel Müdürlüğü, internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada “Ortaöğrenim burs başvuru değerlendirmeleri başlamış olup yükseköğrenim burs başvuru değerlendirmeleri Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun burs başvuru sonuçlarını açıklamasının ardından başlayacak ve her iki eğitim yardımı için mümkün olan kısa sürede değerlendirmeler tamamlanacaktır.” ifadelerini kullandı.

ÖĞRENCİLER BURSLAR NASIL ÖDENECEK?

Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları okullarının bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler ilgili Vakıflar Böle Müdürlüğüne gerekli evraklar ile öğrenci adına açılmış banka hesap numaralarını belirtir dekontları iletmelidirler. Öğrenci adına açılacak hesap öğrenci için uygun bir Vakıfbank Şubesinden açılmalıdır. Eğer bulunulan yerde Vakıfbank Şubesi yoksa Ziraat Bankası şubelerinden de hesap açılabilir. Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı 25 Vakıflar Bölge Müdürlüğünün iletişim bilgilerine www.vgm.gov.tr adresinden erişilebilir. 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.