Bir Çocuk Annesi Öznur Duran, Oto Bakım Alanında Kendi İşini Kurdu
Sosyal Medya

HABERLER

Bir Çocuk Annesi Öznur Duran, Oto Bakım Alanında Kendi İşini Kurdu

Oto bakıma kadın eli değdi. Daha önce bir oto bakım dükkanında çalışan bir çocuk annesi Öznur Duran KOSGEB’den aldığı destekle oto bakım ve ekspertiz alanında kendi işini kurdu.

Karaman’da yaşayan ve öncesinde yedek parça dükkanı açmak isteyen Duran, şunları söyledi: "Çalıştığım firma ekspertiz işi ile de uğraşıyordu. Karaman'da bu işi yapan tek firmaydı. İşe başlarken önce Karaman'daki araç sayısını araştırdım. Otomotiv sektörü şu anda en iyi sektörlerden biri. Ben bu işi yapabilirim dedim. Babam da destek verdi, bu iş yerini açtık. Yanıma yetişmiş tecrübeli elemanlar aldım. İkinci el araçların kontrollerini yapıyoruz. Kaporta, boya, mekanik kontrol, elektronik arıza hizmeti veriyoruz."

ÖN YARGILARI YIKTIM

Çevresindeki ön yargıları çok çalışarak yıktığını dile getiren Duran, “Kadın olduğumuz için bunu yapamazsın sözlerini çok duyduk. Çalışan birçok kadının bunu defalarca duyduğundan eminim. Onlara diyorum ki, bu ön yargılar yavaş yavaş siliniyor. Biz kadınların sayesinde siliniyor. Şu anda birçok meslek dalında çalışan kadınlar var. Çalışmak isteyen bütün kadınlara güzel örnek olalım” dedi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.