WhatsApp'ta herhangi bir fotoğrafı nasıl sticker yapabilirsiniz?
Sosyal Medya

EĞLENCE

WhatsApp'ta herhangi bir fotoğrafı nasıl sticker yapabilirsiniz?

Android için Sticker Studio adlı uygulamayla fotoğraflarınızı WhatsApp çıkartmasına dönüştürebilirsiniz. Bir pakete maksimum 30 çıkartma eklenebiliyor.

WhatsApp geçtiğimiz ay itibarıyla kullanıcılarına uzun süredir bekledikleri çıkartma desteğini sunmaya başladı. İlk olarak facebook Messenger’da da bulunan çıkartma paketleri kullanıma sunuldu. Ancak android bir cihaza sahipseniz Sticker Studio ile telefonunuzda kendi etiketlerinizi kolayca oluşturabilirsiniz.

Sticker Studio, Sven Van der Zee tarafından geliştirildi. Kullanıcılar, uygulama içindeki kamerayla çekilen veya uygulamaya aktarılan fotoğrafları çıkartmaya dönüştürebiliyor. Çıkartmak istediğiniz bölümün etrafına bir taslak çizebilirsiniz.

Bununla birlikte birkaç garip kısıtlama da var. Bunlardan ilki tasarladığınız sticker'ları whatsapp tanıtmak için en az üç çıkartma oluşturmanız gerek. Bir pakete maksimum 30 çıkartma eklenebiliyor, kullanıcılara 10 adet paket oluşturma izni veriliyor.

Sticker Studio, Google Play'den tamamen ücretsiz bir şekilde indirilebiliyor.

 

Apple WhatsApp Stickerlarını App Store'dan sildi

 

 
 

WhatsApp mesajlarına renk getiren Sticker özelliği hem Android hem de iOS işletim sistemine sahip cihazlar için kullanıma sunulmuştu. iMessage’daki gibi kullanıcılar sticker paketlerini App Store’dan indirerek kullanabiliyordu.

 

 

 
 

 

Apple, WhatsApp için hazırlanan bütün Sticker paketlerini App Store’dan bugün itibariyle sildi. Firma bu kararını iki nedenle açıkladı;

  • Apple, çalışmak için başka bir mobil uygulamaya ihtiyaç duyan uygulamalara izin vermez.
  • Aynı işlevi gören çok fazla uygulama ortaya çıkarsa bunlar kaldırılır. Apple 'çok fazla sticker olmasına' karşı olduklarını belirtmiş.

Anlaşılacağı üzere Apple, iMessage’da bulunan önemli bir özelliğin WhatsApp’a gelmesini sevmedik demek yerine bu açıklamaları yapmış.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.