KYK burs ve kredi başvurusu detayları
Sosyal Medya

HABERLER

KYK burs ve kredi başvurusu detayları

Üniversite öğrencilerinin merakla beklediği KYK burs başvuruları süreci başladı. Başvurular 21 Ekim'de sona erecek.

Öğrencilere eğitim hayatında maddi destek sağlayacak KYK burs ve öğrenim kredisi başvuruları e-Devlet üzerinden yapılıyor. Böylelikle başvuru süreci başlamış oldu. 21 Ekim'de e-Devlet KYK burs başvurusu ekranı kapanacak ve başvurular son bulacak.

Bu sene KYK burs ve öğrenim kredisi lisans öğrencilerine 500 TL, yüksek lisans öğrencilerine 1000 TL, doktora öğrencilerine ise 1500 TL verilecek.KYK burs ve kredi başvuruları 21 Ekim'de sona erecek. Öğrenciler başvurularını e-Devlet kapısında yapabilecek.

İşte e-Devlet KYK burs başvuru ekranı…
https://www.turkiye.gov.tr/kyk-kredi-burs-basvurusu

Kyk Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burs/kredi başvuruları e-Devlet’te yer alan YÖKSİS öğrenim bilgilerine göre alınacağı için öğrencilerin e-Devlet’teki bilgilerinin doğru ve eksiksiz olması önem taşıyor. Öğrencilerin başvuru sırasında herhangi bir sorun yaşamaması için öncelikle e-Devlet’e girerek okul/bölüm bilgilerini kontrol etmeleri, bilgilerinde hata olan öğrencilerin üniversitenin öğrenci işleriyle görüşmeleri gerekiyor. Hatalı ya da eksik öğrenim bilgisiyle burs/kredi başvurusu yapan öğrencilerin başvuruları geçersiz sayılacak.

Kyk Burs Öncelik Belgeleri Neler?

Şehit/gazi çocukları (şehit bekâr ise bekâr kardeşi/gazi bekâr ise kendisi), anne ve babası (her ikisi de) vefat edenler, tam teşekküllü devlet hastanesinden alınan sağlık kurulu raporu ile %40 ve üzerinde engelli olanlar, lise ve dengi öğrenimlerini Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı sevgi evlerinde tamamlayanlar, Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlar ve milli sporcular KYK bursundan öncelikli olarak faydalanıyor. Bütün öğrencilerin e-Devlet üzerinden başvuru yapması ve başvuru indeks sayfasını okuyup onaylaması gerekiyor.

Başvuru esnasında öncelik durumu şehit/gazi çocuğu (şehit bekâr ise bekâr kardeşi/gazi bekâr ise kendisi) ile %40 ve üzerinde engelli olduğunu beyan eden öğrencilerin ilgili belgeyi Söğütözü Mahallesi 2176. Sokak No: 25 Çankaya/Ankara adresindeki Kredi Dairesi Başkanlığına 28 Ekim 2018 tarihine kadar elden veya posta yoluyla teslim etmeleri gerekiyor.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.