|   | 
 • EBA Dosya Paylaşımı


  EBA Dosya Paylaşımı

  EBA Dosya Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulmuş olan bir havuz sistemidir. Bu sistem üzerinden öğrenci ve öğretmenler sisteme paylaşım yapabilirler ve bu paylaşımlara daha sonradan internet erişimini sağladıkları yerde ulaşabilirler. EBA Dosya sisteminin amacı öğrenci ve öğretmenler arasındaki etkileşimi arttırarak kullanıcıların performansını arttırmaktır. Bu sistemi kullanabilmeleri için öğrenci veya öğretmenlerin bu sisteme giriş yapmaları gerekmektedir. Sisteme giriş yapmak için sizlere aşağıda verdiğimi bağlantıya tıklayarak EBA Dosya sisteminin giriş sayfasına ulaşabilirsiniz.

  eba

  Karşınıza gelen ekranda giriş butonu bulunmaktadır ve bu giriş butonunun alt kısmında kullanıcı kılavuzu bulunmaktadır. Bu kullanıcı kılavuzu Milli Eğitim Bakanlığının hazırlamış olduğu bir bilgilendirme kılavuzudur. Bu kılavuz ile EBA Dosya sistemi hakkında çok daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Sisteme giriş yapmak için gelen ekranda bulunan giriş butonuna tıklamanız gerekmektedir. Buna tıkladıktan sonra otomatik olarak EBA giriş sayfasına yönlendirileceksiniz. Gelen sayfada sizden bazı bilgiler istenilecektir. Bunlar kullanıcı adı, kullanıcı şifresi ve güvenlik kodudur. Bunları eksiksiz bir şekilde girdikten sonra sisteme giriş yapacaksınız. Ulaştığınız ekran EBA Dosya ana sayfasıdır. Bu ana sayfa genel olarak EBA Dosya sistemi içerisinde bulunan temel yerlere ulaşmanızı sağlar.

  Öncelikli olarak sistem kendi içerisinde bir sınıflandırmayı barındırmaktadır. Bu sınıflandırma sizin sistemde oluşturmuş olduğunuz klasör sistemidir. Sizler sisteme ulaştıktan sonra ana sayfadan dilediğiniz kadar klasör oluşturabilirsiniz. Klasör oluşturmak için klasör ekle kısmından klasörün ismini yazarak oluştura tıklamalısınız. Bundan sonra ekranınızda klasörlerin bulunduğu kısımdan kendi klasörünüzü görebilirsiniz. EBA Dosya paylaşımı yapmak için gene yapmanız gereken kullanıcı kılavuzu içerisinde EBA Dosya paylaşımı bölümünde anlatılanları uygulamanızdır. Bu kısımda yapılması gereken ana ekranınızda bulunan dosya ekle butonuna tıklamanızdır. Burada eklenecek klasörü seçikten gözat butonuna tıklamalısınız. Buna tıkladıktan sonra karşınıza açılan pencereden yüklemek istediğiniz dosyanın bilgisayarınızdaki yerine gelerek dosyanızı seçmeniz gerekmektedir.

  Seçim işlemini yaptıktan sonra dosyayı yükle butonuna tıklarsanız seçtiğiniz dosya EBA Dosya sistemine yüklenecektir. EBA Dosya paylaşımı ile resim, müzik, video ve daha birçok çeşit içerik paylaşabilirsiniz. Bu paylaştığınız içerikleri başkaları ile paylaşabilir veya kendiniz daha sonradan incelemek için içeriklere tekrardan bakabilirsiniz.

  EBA Dosya İçin TIKLAYINIZ!


  Etiketler

  YORUM YAP!

  Ad (Rumuz)

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

follows

ÜniversiteHaber.com Üniversite ve gençlik gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.