|   | 
 • Fırat Teknogirişim Akademisi Kayıtları Başladı


  Fırat Teknogirişim Akademisi Kayıtları Başladı
  Fırat Üniversitesi, Teknogirişim Akademisi Kayıtları Başladı...

  FIRAT TEKNOGİRİŞİM AKADEMİSİ YENİ DÖNEM KAYITLARINA BAŞLIYOR!

  1601 Yenilik Ve Girişimcilik Alanlarında Kapasite Artırılmasına Yönelik Destek Programı kapsamında TÜBİTAK tarafından desteklenen,  “FIRAT TEKNOGİRİŞİM AKADEMİSİ” isimli projemiz yeni dönem eğitimleri için kayıt almaya başlayacaktır.

  Projemizde; Üniversitemiz akademisyen ve öğrencilerinin, TÜBİTAK tarafından 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı ile girişimcilere sağlanan “Teknogirişim Sermayesi” desteklerine yönelik yapacağı başvurularının nicelik ve niteliklerini arttırmak hedeflenmektedir.

  Kasım -  Aralık 2016 aylarında III. Dönem eğitimleri yapılacak olup eğitimlere Üniversitemiz lisans ve lisansüstü öğrencileri başvuru yapabilecektir. Proje kapsamında;

  1)      Girişimciliğin Temelleri,

  2)      İş Modellemesi,  

  3)      Tecrübe Paylaşımı, 

  4)      Etkili Sunum,

  5)      Proje Önerisi Hazırlama ve Uygulamalı Proje Yönetimi,

  6)      Yenilik Yönetimi,

  7)      İş Planı Hazırlama ve

  8)      Girişimciler İçin Hukuk.

  Olmak üzere sekiz modülde toplam 60 saat eğitim konularında uzman Öğretim üyeleri ve Girişimci İş adamları tarafından verilecektir. Programa % 85 oranında devam etme zorunluluğu vardır ve ilk dört modüle katılım zorunluğu vardır. Program Kasım ayının 3., 4.  Ve Aralık ayının 1., 2. Haftalarında uygulanacaktır.

  Programa katılmak isteyen kişilerin bu tarihleri dikkate alarak % 85 oranında katılamama durumlarında başvuru yapmamaları ve önümüzdeki dönemlerde açılacak programları beklemeleri daha uygundur.

  Program sonunda devam edenlere ve taslak bir iş fikri sunanlara sertifika verilecektir. Programda tüm katılımcılar arasında ilk üçe girenlere ödül verilecek olup, program sonunda başarılı iş fikri olan girişimcilere Fırat Teknokentte Kuluçka Merkezine alınma fırsatı verilecektir. Ayrıca KOSGEB onaylı Girişimcilik sertifikasının da verilmesi için yazışmalar devam etmektedir.

  Sınıflar 25 er kişilik olup eğitimler Fırat Teknokent eğitim salonlarında ve Bilgisayar Mühendisliği binasında bulunan Kongre merkezinde ikramlı olarak yapılacaktır. Sertifika programına katılım sınırlı olup toplam 100 kişi kabul edilecek, yapılacak başvurular projede belirlenmiş kriterlere göre önceliklendirilecektir.

  Programa katılmak isteyen Teknogirişim adaylarının 30 Ekim 2016 tarihine kadar aşağıda linkte bulunan başvuru formunu elektronik ortamda doldurduktan sonra çıktı alarak ve imzaladıktan sonra Bilgisayar Mühendisliği binası 5. katında bulunan Üniversitemiz Proje Koordinasyon ve Danışmanlık Merkezi’ne bizzat başvurup başvuru formu doldurmaları gerekmektedir.

  Başvuru Formu için tıklayınız.

  1601 “Fırat Teknogirişim Akademisi” Proje Yönetimi

  Bilgi için Yrd. Doç. Dr. Yusuf Er

  yusufer@firat.edu.tr

  0 424 2370000 - 8983

   


  Etiketler

  YORUM YAP!

  Ad (Rumuz)

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

follows

ÜniversiteHaber.com Üniversite ve gençlik gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.