|   | 
 • İlk 5 kişiye 500 Tl Burs


  İlk 5 kişiye 500 Tl Burs
  Veteriner Fakültesi’ni seçecek öğrencilere maaş gibi burs

  UÜ yönetimi tarafından geçen yıl başlatılan başarılı öğrencilere burs verme projesi, şehrin önde gelen firmalarından destek görmeye devam ediyor. Birçok fakülte ve bölüm için hayata geçirilen başarı bursu kampanyasına UÜ Veteriner Fakültesi de dâhil oldu. Matlı Yem A.Ş., 2017-2018 ÖSYM sınav sonucuna göre UÜ Veteriner Fakültesi’ni tercih edecek en başarılı 5 öğrenciye 9 ay müddetle aylık 500 TL ve başarısını devam ettirerek 3,5 not ortalamasını yakalayan 3 öğrenciye de aylık 750 TL burs vermeyi taahhüt etti.
   
  UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ülgen Günay, UÜ MEYOK Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Tayar ve Matlı Yem A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Önder Matlı, düzenlenen bir tören ile burs protokolünü imzaladı. Yusuf Ulcay, burs projesinin her geçen gün yeni bir fakülteye veya bölüme yansıtılması için uğraştıklarını söyledi. Geçen yıl başlattıkları başarılı öğrencilere burs verme projesi sayesinde Uludağ Üniversitesi’nin en çok tercih edilen ilk 5 üniversite arasına girdini açıklayan Rektör Yusuf Ulcay, Öğrenci Seçme Sınavı’nda başarı elde eden ancak Uludağ Üniversitesi’ni düşünmeyen öğrencilerin verilen bursları görünce fikrinin değişebildiğine işaret etti.
   
   
  Burs miktarının sadece 5 öğrenciyi kapsamasından çok işin sahiplenilmesi açısından önemli bir adım olarak görülmesi gerektiğini vurgulayan Önder Matlı, “Sektörlerin kalkınması için vasıflı insan kaynağına büyük ihtiyaç duyuluyor. Bizim sektörümüzde bu ihtiyaç çok fazla. Dolayısı ile insana yapılan yatırım, sektöre yapılmış bir yatırım” diye konuştu.


  Etiketler

  YORUM YAP!

  Ad (Rumuz)

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

follows

ÜniversiteHaber.com Üniversite ve gençlik gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.