|   | 
 • İnstagram'da Dm Nasıl Atılır? Resimli Anlatım!


  İnstagram'da Dm Nasıl Atılır? Resimli Anlatım!
  İnstagram son yılların en popüler sosyal medya uygulamasıdır. Peki instagramda kişiye özel nasıl mesaj atılır. İnstagramda mesaj atmak Dm olarak belirtiliyor.

  İlk olarak Ana ekrana geliyoruz ve sağ üst köşedeki ikona (alttaki resimde de görüldüğü üzere) tıklıyoruz.
   

  İnstagramda Dm Göndermek

  ikona tıkladıktan sonra karşımıza daha önceden görüşmelerimizin bulunduğu direct mesajlar geliyor. Eğer size birisi mesaj gönderdiyse buradan onaylayabilir ve görebilirsiniz.

  Sıra geldi yeni bir dm mesaj göndermeye, aşağıdaki resimden de göreceğiniz gibi bir artı işareti var oraya tıklıyoruz.

  İnstagram Dm Nedir?

  Artı işaretine tıkladığımızda yeni bir sayfa çıkıyor. Bu sayfadan artık göndereceğimiz resimi veya videoyu yükleyebiliriz. Eğer yeni bir resim ise zaten ortadaki resim çekme tuşu işinizi görecektir . ancak galerideki bir resim ise resimde gösterilen alana tıklayınız. Video gönderecekseniz video tuşuna tıklayın.
   

  İnstagramda Mesaj Nasıl Gönderilir


  Sıra geldi dm mesaj atmaya. Ekranın sağ üst kısmında tik işareti var oraya tıklayarak ilerliyoruz ve karşımıza 

  yeni bir ekran geliyor. bu ekranda ise açıklama kısmına mesajınızı yazıyorsunuz.Aşağıda görüntüye bakabilirsiniz.
   
  İnstagram Dm Nasıl Gönderilir

  Kime: bölümünden mesaj atmak istediğiniz kişinin ismini yazıyorsunuz. Eğer takip ettikleriniz içerisinden ise bulmanız kolay olacaktır. Takip etmediğiniz bir kişiye dm atacaksınız dikkatlice profil resminden arama sonuçlarını inceleyip dm atacağınız kişiyi bulmak kalıyor.Örneğin bizim aramamızda kullanıcısını yazdık ve altta nedirkibu için arama yap ibaresi yer aldı. buraya tıklayarak arama yapabilirsiniz. Mesajınızı yazdıktan sonra ise sağ üst köşede ki onay işaretine tıklayarak mesajınızı gönderebilirsiniz. 


  Etiketler

  YORUM YAP!

  Ad (Rumuz)

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

follows

ÜniversiteHaber.com Üniversite ve gençlik gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.