|   | 
 • Konsolosluk Çalışanı Narcos Dizisini Hatırlattı


  Konsolosluk Çalışanı Narcos Dizisini Hatırlattı
  Gözaltına alınan ABD Konsolosluk çalışanının DEA personeli çıkması, son dönemin popüler dizisi Narcos'u hatırlattı...

  NARCOS DİZİSİNİ HATIRLATTI 

  15 Temmuz Darbe Kalkışması'na ilişkin İstanbul'da yürütülen bir soruşturma sırasında gözaltına alınan ABD İstanbul Başkonsolosluk çalışanı M.T'nin DEA üyesi çıkması son dönemine popüler dizisi olan Narcos'u hatırlattı. Kolombiya'nın uyuşturucu ve siyasi tarihinin işlendiği dizinin hikayesi bir Amerikalı DEA ajanının hayatı üzerinden anlatılıyor. Dizinin ilk iki sezonunda başrol oynayan DEA Ajanı Murphy'nin hikayesindeki detaylar Türkiye'deki olay ile neredeyse aynı. Gözaltına alınan DEA ajanı Başkonsolosluk'ta işçi olarak göreve başladığı bilgisi Murphy'nin dizide 'elçilik de ne iş yapıyorsun' sorusuna 'hademeyim' sözleriyle de aynı olması dikkat çekti. 

   

  İŞTE AHABER SİTESİNDE YER ALAN HABERİN DETAYI

  FETÖ'cülerle irtibatlı ABD İstanbul Konsolosluğu görevlisi Metin Topuz'un ABD Adalet Bakanlığı Uyuşturucu ile Mücadele Dairesi (DEA) mensubuymuş gibi operasyonlara katıldığı ortaya çıktı.

  İKİNCİ BİR AJAN DAHA VAR

  FETÖ'cülerle irtibatı ortaya çıkınca tutuklanan ABD İstanbul Konsolosluğu görevlisi Metin Topuz'un ifadeleri doğrultusunda ikinci bir ajan da ortaya çıktı. Topuz, kirli işbirliğini tek tek itiraf etti. Topuz, ABD İstanbul Başkonsolosluğu çalışanı N.M.C ve ailesinin FETÖ'nün üst düzey isimlerinden olduğunu açıkladı.

  TOPUZ'UN 21 YILLIK SIRRI

  A Haber muhabiri Emrullah Erdinç, Metin Topuz'un 1994 yılından beri ABD ile ilişkili olduğunu fotoğraflarla gözler önüne serdi. Topuz'un ABD Adalet Bakanlığı Uyuşturucu ile Mücadele Dairesi (DEA) mensubuymuş gibi operasyonlara katıldığı ortaya çıktı. Topuz, 17-25 Aralık kumpasını tezgâhladıkları gerekçesiyle tutuklanan emniyetçi Yakup Saygılı, Mahir Çakallı, Nazmi Ardıç ve Mehmet Akif Üner'le bağlantılı çıktı. Yine firari savcı Zekeriya Öz ile irtibatı vardı. (A Haber)

  Topuz'un DEA mensubuymuş gibi operasyonlara katıldığı fotoğraflar:

   


  Etiketler

  YORUM YAP!

  Ad (Rumuz)

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

follows

ÜniversiteHaber.com Üniversite ve gençlik gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.