|   | 
 • KPSS branş sıralaması nasıl sorgulanacak?


  KPSS branş sıralaması nasıl sorgulanacak?
  KPSS branş sıralaması ÖSYM tarafından açıklandı. Adaylar sorgulama işlemlerini yapmak için AİS sisteminden girişlerini yapabiliyorlar. ÖSYM tarafından yapılan duyuru ile adaylar T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile güncellenen branş sıralama listesine ulaşabilecekler

  KPSS branş sıralaması Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından duyuruldu. Lisans, ön lisans ve ortaöğretim alanlarında sınava giren adayların sınav sonuçlarına göre branş sıralamalarını güncelleyen ÖSYM, bu sıralamaların Aday İşlemleri Sistemi üzerinden öğrenilebileceğini duyurdu. İşte, KPSS branş sıralamasına dair detaylı bilgiler 
   
  ÖSYM'den 2016 KPSS Ortaöğretim, Ön Lisans, Lisans sınavına giren adayları yakından ilgilendiren duyuru geldi. 2016 Kamu Personel Seçme Sınavına (2016-KPSS Lisans, Önlisans ve Ortaöğretim) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları güncellendi. ÖSYM’den yapılan duyuruya göre, sonuçlar ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtıldı. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile güncellenmiş branş bazında sıralamalarını öğrenebilecek. ÖSYM’den yapılan duyuruda şu ifadelere de yer verildi:
   
   
  “Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS ve e-Okul sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde 01.03.2017 tarihi ile aktif olarak bulunan eğitim bilgileri; ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuru da belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.”
   
  2017 KPSS SINAV TAKVİMİ
   
  Geçtiğimiz yıl gerçekleşen sınavdan bekledikleri sonucu alamayan ve atanma umutlarını 2017'ye erteleyen memur adayları ise büyük bir heyecanla bu yılın Kamu Personel Seçme Sınavı başvurularının gerçekleştirileceği tarihi araştırıyor. ÖSYM'nin sınav takvmine göre; 
   
  * Genel yetenek, genel kültür ve eğitim bilimleri sınavı 21 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleşecek. Bu sınavın başvuruları 14-27 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek. Sonuçlar ise 16 Haziran Cuma günü açıklanacak.
   
  * KPSS Alan Bilgisi sınavı 28 Mayıs 2017 tarihinde yapılacak. Bu sınavın başvuruları 14-27 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Sonuçlar ise 16 Haziran Cuma günü açıklanacak.
   
  * KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi 16 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirilecek. Bu sınavın başvuruları da diğerleri gibi 14-27 Mart tarihinde gerçekleştirilecek. Sonuçlar, 04 Ağustos tarihinde açıklanacak.
   


  Etiketler

  YORUM YAP!

  Ad (Rumuz)

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

follows

ÜniversiteHaber.com Üniversite ve gençlik gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.