|   | 
 • Öğrencilerin Güldüren Kopya Yöntemleri


  Öğrencilerin Güldüren Kopya Yöntemleri
  Bu yöntem sizleri hayrete düşürecek. Sınava giren öğrencinin kopya yöntem şeytanın aklına bile gelmeyecek türden...

  Özellikle öğrencilerin ve bilhassa üniversitelilerin kopya çekmek için sarf ettikleri çaba, birçok kez "çalışsalar daha kolaymış," dedirtecek cinsten oluyor. Yeni ortaya çıkan bu yöntem de söylenenleri haklı çıkaracak cinsten. 

  Bir öğrenci su şişesinin markasının yazılı olduğu kağıdın aynısını tasarlayarak, suyun mineral değerlerinin yazılı olduğu yere sınavda kullanılacak formülleri yazdı.

  Görenlerin bir hayli şaşırdığı yöntem, sosyal medyada paylaşım rekorları kırdı!

   

  Kopya yöntemi, sosyal medyayı salladı

   

   

  1. Hesap makinesinin arkasına yazılmış bu notları, çok çok yakından bakmadığınız sürece fark etmek neredeyse imkansız!

   
  Hesap makinesinin arkasına yazılmış bu notları, çok çok yakından bakmadığınız sürece fark etmek neredeyse imkansız!

  ıklıkla hesap makinesinin arkasına yazdıkları notların ve ten rengi kulaklıkların yardımıyla kopya çeken öğrencilerle karşılaştıklarını belirtiyorlar.

  2. Ultraviyole kalemler kopya yazmak için mükemmel bir yol, ancak elbette yazdıklarınızı okuyabilmek için bir cep feneriniz olması gerekiyor. Bu yüzden oldukça riskli ve ustalık gerektiren bir yöntem.

   
  Ultraviyole kalemler kopya yazmak için mükemmel bir yol, ancak elbette yazdıklarınızı okuyabilmek için bir cep feneriniz olması gerekiyor. Bu yüzden oldukça riskli ve ustalık gerektiren bir yöntem.

  Morgan Evans isimli bir eğitimci, su şişelerinin ambalajlarını çıkararak üzerine notlar yazdıktan sonra onları geri takan ve akıllı saat kullanarak kopya çeken öğrencilerle çok sık karşılaştığını belirtiyor.

  3. İçi tamamen boş olan tükenmez kalem, notlarla doldurulmuş.

   
  İçi tamamen boş olan tükenmez kalem, notlarla doldurulmuş.

  Deneyimli bir  olan Lea Hi, günümüz öğrencilerini "son derece yaratıcı" bulduğunu söylüyor ve kopya çekmelerine yardım edecek çeşitli mobil aygıtlar, görünmez kulaklıklar ve farklı elektronik cihazlar kullandıklarına şahit olduğunu dile getiriyor.

  4. Geçtiğimiz hafta, Tayland'da 3000 öğrencinin katıldığı bir sınavda, gözetmenler kopya çekmek için kullanılan komplike cihazları fark edince sınav tekrar edildi.

   
  Geçtiğimiz hafta, Tayland'da 3000 öğrencinin katıldığı bir sınavda, gözetmenler kopya çekmek için kullanılan komplike cihazları fark edince sınav tekrar edildi.

  Rangsit Üniversitesi'nin rektörü Arthit Ourairat, pazar akşamı kopya çekmek için kullanılan cihazların resimlerini Facebook hesabından paylaştı.

  5. Üç öğrenci, çerçevelerine kablosuz kameralar yerleştirilmiş gözlükler kullanarak soruların resmini isimleri henüz açıklanmayan kişilere gönderdi ve cevaplar akıllı saatlerine iletildi.

   
  Üç öğrenci, çerçevelerine kablosuz kameralar yerleştirilmiş gözlükler kullanarak soruların resmini isimleri henüz açıklanmayan kişilere gönderdi ve cevaplar akıllı saatlerine iletildi.

  6. Yüksek teknoloji ürünü bu gözlükleri kullanarak kopya çekmeye çalışırken yakalanan öğrenciler, üniversite tarafından mimlendi.

   
  Yüksek teknoloji ürünü bu gözlükleri kullanarak kopya çekmeye çalışırken yakalanan öğrenciler, üniversite tarafından mimlendi.

  7. İşte el konulan saatlerden bazıları.

   
  İşte el konulan saatlerden bazıları.

  Arthit, bu üç öğrencinin ekipmanlar ve cevaplar için kişi başı 23 bin dolar harcamış olduklarını belirtti.

   

  8. Ancak, Quora'daki itiraflar kopyalarının çoğunun daha basit ve eski yöntemlere dayandığını ortaya koyuyor.

   
  Ancak, Quora'daki itiraflar kopyalarının çoğunun daha basit ve eski yöntemlere dayandığını ortaya koyuyor.


  Etiketler

  YORUM YAP!

  Ad (Rumuz)

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

follows

ÜniversiteHaber.com Üniversite ve gençlik gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.