|   | 
 • Saçlarım Neden Çabuk Yağlanıyor?


  Saçlarım Neden Çabuk Yağlanıyor?
  Çabuk yağlanan saçlarından bıkanlar için çözüm önerileri… Çabuk yağlanan saçlar, gün içinde hayatınızı kabusa dönüştürür ve güzel görünmenizi engeller. Saatlerce uğraşıp yaptığınız saç modelinizin bozulmasına, saçınızın kirli ve sönük gözükmesine neden olur.  Bazı yöntemleri kullanarak aşırı yağlı saçlara veda edelim.

  İşte çabuk yağlanan saçlar için çözüm önerileri:
   
  Sakın ha sakın  dokunma !

  Saçları çok sık mı tarıyorsun, ellerine hakim olamıyor hep saçlarınla mı oynuyorsun? Hemen bu alışkanlığından kurtul.
   Saçlarınla oynadığında ellerinde bulunan ter, yağ ve kirler saçlarına bulaşır.
   
  Sıcak değil, ılık su kullan!

  Sıcak suyun saç derisini kuruttuğunu ve tahriş ettiğini biliyor muydun? Eğer soğuk ya da ılık su kullanırsan yağ üretimi azalacaktır.
   
  Kremli şampuanlardan uzak dur!

  Doğru şampuanı, bir türlü seçemiyor , her defasında hayal kırıklığı mı yaşıyorsun? Sana bir sır kremli şampuanlardan uzak dur ve saçlarını iyice durula. Haftada 1-2 kez kepeğe karşı şampuan kullan.
   
   
  Saçlarına sık sık müdahalede bulunma!

  Düz saçlar kafaya yapışık durduğu için çabuk yağlanır, maşa yapılan saçta ... Saça uygulanan her türlü işlemde, ısı müdahelesi olduğu için yağ üretimini artırır . Fön makinesi, maşa ve düzleştiriden olabildiğince uzak dur ...
   
  Beslenme alışkanlıklarını hemen değiştir!

  Hergün cips, çekirdek, abur cubur mu tüketiyorsun? Cevabın evetse hemen bu alışkanlığına son ver... Aşırı yağ üretimine neden olan bu yiyecekler, saçı yağlandırır. Yağlı bir cilt yağlı saçlar demektir.

  YORUM YAP!

  Ad (Rumuz)

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

follows

ÜniversiteHaber.com Üniversite ve gençlik gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.