|   | 
 • Sağlık Bilimleri Üniversitesine iki ödül


  Sağlık Bilimleri Üniversitesine iki ödül
  Uluslararası Endodonti Sempozyumu kapsamında düzenlenen yarışmada, Gülhane Hemşirelik Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fidan Alakuş Sabuncuoğlu'nun çalışması birinciliğe, aynı fakülteden Yrd. Doç. Dr. Kadriye Demirkaya'nın çalışması da ikinciliğe değer bulundu

  7. Uluslararası Endodonti Sempozyumu'nda, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Hemşirelik Yüksekokulu iki ödül kazandı.

  Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Türk Endodonti Derneğinin 7. Uluslararası Endodonti Sempozyumu, Girne Acapulco Resort Otel'de gerçekleştirildi.

  Türkiye genelinden çok sayıda diş hekiminin katıldığı sempozyumda, bilimsel oturumların yanı sıra poster ve serbest bildiri sunumları ile kurslara yer verildi.

  Sempozyum kapsamında düzenlenen yarışmada, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Hemşirelik Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fidan Alakuş Sabuncuoğlu'nun çalışması birinciliğe, aynı fakülteden Yrd. Doç. Dr. Kadriye Demirkaya'nın çalışması ise ikinciliğe değer bulundu.

  Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, şunları kaydetti:

  "Ödül alan arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Bu ödüllerin bilim insanlarımızın çalışma azmini ve şevkini daha da artıracağını umuyor ve bekliyorum. Elbette hiçbir başarı tesadüf değildir, organize, belli kurallara saygı göstererek ve ısrarlı bir çalışmanın ürünüdür."


  Etiketler

  YORUM YAP!

  Ad (Rumuz)

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

follows

ÜniversiteHaber.com Üniversite ve gençlik gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.