|   | 
 • Sınavsız Memur alımı KPSS’siz memur olma şartları başvuru tarihleri


  Sınavsız Memur alımı KPSS’siz memur olma şartları başvuru tarihleri

  Sınavsız memur alımı başladı mı ne zaman başlayacak sorusu bugünlerde en çok merak edilen konuların başında geliyor. Peki, Sınavsız memur olunur mu? Devlet kurumlarında sınava girmeden memur olmak isteyen vatandaşlar tarafından merak ediliyor. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında devletin çeşitli kademelerinde paralel yapı ile ilişkileri olanların personelin açığa alınanlar ve görevden uzaklaştırılan personelin yerine sınavsız eleman alımı yapılacağı haberlerinin çıkması üzerine vatandaşlar tarafından Sınavsız Memur alımı nasıl yapılacak sorularını gündeme getirmeye başladılar.

  x

  Sınavsız memur alımı başladı mı, ne zaman başlayacak soruları son günlerin en fazla merak edilen konular arasında yer alıyor. Kamu kurumlarında 2017 KPSS'siz memur olma şartları ile sınav başvuru tarihleri belli olmaya başladı. Kamuya memur olmak isteyen vatandaşlar için önemli gelişmeler yaşanıyor. Kamuya memur alımlarında halen uygulanan merkezi yerleştirme sistemi yerine devrim gibi bir değişiklikle atamalarda sıkı denetim ve sözlü sınav yapılacak. KPSS memur olma şartı olarak aramasa da belirli başlık dillerin bilinmesi, belli sertifikalara sahip olunması ve en önemlisi yapılacak olan mülakat sınavından geçilmesi gerekiyor.

  SINAVSIZ MEMUR ALIMLARI BAŞLIYOR

  Sınavsız memur alımı haberlerinin kısa bir süre önce çıkmasından sonra kamu kurumlarında sınavsız görev almak isteyen vatandaşlar Sınavsız memur alımları ne zaman başlıyor? sorusunun cevabını merak etiler. 2017 yılında da birçok kamu kurum ve kuruluşu KPSS şartı aramadan memur alımı yapacağını açıklanması sonrasında, Sınavsız memur alımı yapan kurumlar için 657 Sayılı Devlet Memuru Kanununun 59. maddesinde yer alan istisnai kadrolara KPSS şartı aranmadan memur alımı yapılabilecek. FETÖ darbe girişimi sonrası çok sayıda devlet memurları kurum ve kuruluşlardan ihraç edilmesinden sonra herkesin gözü kulağı 2017 sınavsız memur alımlarına çevrildi. KPSS olmadan memur olabilmek için geren iki kuraldan bahsediliyor. Bunlardan birisi ya çocuk esirgeme kurumunda büyümüş olmak diğeri ise sınavsız memur alımı yapan kurum ve kuruluşlara başvuruda bulunmaktır. KPSS memur olma şartı olarak aramasa da belirli başlık dillerin bilinmesi, belli sertifikalara sahip olunması ve en önemlisi yapılacak olan mülakat sınavından geçilmesi gerekiyor.

  BAŞVURULAR PERSONEL ALACAK KURUMUN İNTERNET SİTESİNDEN YAPILMAKTADIR

  2017 YILINDA KAMUYA MEMUR ALIMI YAPILACAK

  Kamuya memur alımı yapılacağının haberi devlet kadrolarında memur olmak isteyen vatandaşları Temmuz ayında yaşanan darbe girişimi sonrasında 2017 yılında kamuda işten çıkarılanlardan boşalan memur kadroları için personel alımı yapılacağı duyuruldu.Buna göre, bir çok kamu kurum ve kuruluşu bünyelerindeki memur personel ihtiyacını karşılamak üzere farklı pozisyonlarda ve niteliklerde toplamda 39 bin 961 kişilik kadro ile memur personel alımı yapacak. Edinilen bilgiye göre, memur alımı yapılacak devlet kurumları şöyle; Hava Kuvveteri Komutanlığı, Adalet bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Ulaştırma ve Denizcilik Bakanlığı, MKE, TÜBİTAK, Adalet Bakanlığı CTE, Sosyal Güvenlik Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı bir çok pozisyonda alım yapacaklar, Başvuruda bulunmak için en az lise mezunu olmanız gerekmekte olup ve bazı kurumlar alımlarından Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aramaktadır. Bazı kurumlar ise KPSS şartı olmadan farklı niteliklerde alım yapıyor.

  2017 SINAVSIZ MEMUR ALIMI

  Memur alımı ile ilgili olarak 2017 yılında da bir çok kamu kurum ve kuruluşu KPSS şartı aramadan memur alımı yapacağını açıkladı. KPSS şartı olmadan memur alımı yapacak olan kurumlar alacakları kişileri mülakat ya da kendi hazırlamış oldukları sınavlara tabi tutarak gerçekleştirmektedirler. Buralarda sözleşmeli olarak çalışabileceğiniz gibi kadrolu olarak da iş bulmamız mümkün kılınıyor. 

  SINAVSIZ MEMUR ALIMINDA KPSS ŞARTI YOK

  KPSS'iz memur alımı ile ilgili olarak öncelikli olarak herkesin hayalini kurduğu memur olmak için KPSS'ye giren adayların şansı daha yüksek olduğunu belirtmek gerekiyor. Ancak aşağıda belirtmiş olduğumuz kurumlar bu alımları yılda belli seferlerde yapmakta ve az kontenjan oluşturmaktadır. KPSS şartı aramaksızın alım yapacak olan kurumlar bunlar olup bunlara başvuru için ise beklemek gerekmektedir. Her kurum kendi ihtiyacı olduğu doğrultuda açıklama yapacak ve belirli bir kontenjan belirtecektir. Alım yapmadan önce KPSS şartı aramasa da hepsi belirli şartların yerine getirilmesini isteyecektir. Özellikle belirli başlık dillerin bilinmesi, belli sertifikalara sahip olunması, ve en önemlisi mülakat…

  KAMUYA LİSE MEZUNU 3 BİN 721 MEMUR ALINACAK

  Kamu kurumlarına Lise mezunu 3 bin 721 memur alınacak. Darbe girişimi sonrası kamuda açığa almalar sonrası binlerce kişi memurluktan uzaklaştırıldı. Hemen hemen her lise mezunu ise bu açığa almalar sonrası memur olmak için kolları sıvadı. İşte konu hakkında merak ettiğiniz bazı detaylar. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri lise mezunu 3 bin 721 personel alımı yapacak. 3 bin 721 personel alımı ile ilgili detaylar haberimizde. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında başlatılan soruşturmalar kapsamında birçok kişi görevden uzaklaştırıldı. Açığa alınan personellerin yerine yeni personeller alınacak. Hükümet yeni personel alımları için çalışmalara başladı. Sınavsız lise mezunu memur alınacak. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan personel alım ilanında 3 bin 721 personel alımı yapılacağını duyurdu. Ceza ve Tevkifevleri 3 bin 258 İnfaz Koruma Memuru, 201 Büro Personeli, 63 Sağlık Personeli, 49 Teknisyen, 121 Şoför, 14 Aşçı, 15 Kaloliferci, alımı yapmak için ilanı yayımladı. 

  KPSS ŞARTI OLMADAN MEMUR ALIMI YAPAN DEVLET KURUMLAR

  Sınavsız Memur Alımı Yapan Kurumlar bulunmaktadır, 657 Sayılı Devlet Memuru Kanununun 59. Maddesinde yer alan istisnai kadrolara Kpss Şartı aranmadan Memur Alımı yapılabilecek. Memur olarak göreve başlamak isteyen kişilerden yalnızca belirli şartların taşınması istenmektedir.

  – Cumhurbaşkanlığı Memurlukları,
  – TBMM Memurlukları,
  – Bakan Yardımcılıkları,
  – Başbakan Başmüşavirleri,
  – Savunma Sanayii Müsteşarlığına ait Müsteşar, Müsteşar Yardımcısı, I.Hukuk Müşaviri, Daire Başkanı ve Müşavir Avukat kadroları,
  – TOKİ,
  – Özelleştirme İdaresi Başkanlığı,
  – Başbakanlık ve Bakanlık Müşavirliği kadroları ile Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği kadroları,
  – Gelir İdaresi Başkanlığında Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği kadrosu,
  – TUİK, – AB Bakanlığı Memurlukları,
  – Bakanlar Kurulu Sekreterliği,
  – Milli Savunma Bakanlığı,
  – Diyanet,
  – MİT,
  – Milli Savunma Bakanlığı,
  – Anayasa Mahkemesi.
  – Özel Kalem Müdürlükleri,
  – Vali Kadroları,


  Etiketler

  YORUM YAP!

  Ad (Rumuz)

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

follows

ÜniversiteHaber.com Üniversite ve gençlik gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.