2018 Yılı Koç Üniversitesi Rahmi M. Koç Bilim Madalyası sahibini buldu
Sosyal Medya

Koç Üniversitesi, bilimin gelişmesini teşvik etmek amacıyla Türkiye’nin yetiştirdiği yurt içinde veya dışında evrensel bilgi birikimine katkıda bulunmuş henüz 50 yaşını tamamlamamış başarılı ve öncü bilim insanlarını ödüllendirmek üzere Koç Üniversitesi Rahmi M. Koç Bilim Madalyası ödül programını 2016 yılında başlattı.

Koç Üniversitesi Rahmi M. Koç Bilim Madalyası’na aday olacak bilim insanları, Koç Üniversitesi tarafından çeşitli bilim alanlarında uzman isimlerden oluşan ‘Seçici Kurul’ üyeleri tarafından belirleniyor. 2016 yılından başlayarak bir yıl Fen, Mühendislik ve Tıp Bilimleri ve sonraki yıl da İdari, Sosyal, İnsani Bilimler ve Hukuk alanlarında verilecek.

  • 2016 yılı Bilim Madalyası Sahibi ve Töreni ile ilgili bilgi için tıklayınız
  • 2017 yılı Bilim Madalyası Sahibi ve Töreni ile ilgili bilgi için tıklayınız

 Bu yıl, mühendislik alanında dünya çapında ses getiren çalışmalarıyla mikro ve nano biyomedikal robotik teknolojilerine öncü ve üstün katkılarda bulunan Prof. Dr. Metin Sitti ödüle layık görüldü. Halen, Almanya'daki Max Planck Topluluğu'nun tek Türk üyesi, Carnegie Mellon Üniversitesi'nde seçkin profesör ve Stuttgart Üniversitesi'nde onursal profesör unvanlarına sahip olan Prof. Dr. Metin Sitti ödülünü, Koç Holding ve Koç Üniversitesi Mütevelli Heyet Şeref Başkanı Rahmi M. Koç'un elinden aldı.

Çok İzlenenler