|   | 
 • Vine'ı fenomenleri mi batırdı?


  Vine'ı fenomenleri mi batırdı?
  Twitter'ın Vine'ı kapatma haberi henüz sindirilebilmiş değilken şimdi de perde arkasında yatan olaylar ortaya çıktı. Fenomenler Vine'ı bile isteye sabote etmişler!

  Songül YURDAGÜL/SOSYAL MEDYA

  Twitter'ın 6 saniyelik video paylaşım platformu Vine, Twitter'ın sürpriz kapatma kararından sonra gündemden düşmüyor. Vine çalışanlarının anlattığına göre, geçtiğimiz aylarda Vine yöneticileri ile en çok izlenen 50 Vine fenomeninden 20'si arasında yapılan gizli toplantıda, fenomenler tam anlamıyla Vine'ı batırmakla tehdit etmişler.

  Vine fenomenlerinin, aylık 12 video çekip göndermek karşılığında Twitter'dan adam başı her ay 1,2 milyon lira ücret talep ettiği toplantıda anlaşma sağlanamayınca çoğu Vine fenomeninin platformdan ayrıldığı ve profil ayarlarından kontak bilgilerini kaldırdığı gözlenmiş. Bu, söz konusu kişinin Vine videoları için markalardan gelecek teklifleri kabul etmeyeceği anlamına geliyor. Yani söz konusu Vine fenomeninin artık Vine platformuyla ilgilenmediğini ilan etmesinin bir yolu, profilinden kontak bilgilerini kaldırması... shiftdelete.net'in haberine göre ayrıca bazı Vine fenomenlerinin de kontak bilgilerine YouTube veya diğer sosyal medya adreslerini yazdıkları ve seyircilerini bu platformlara yönlendirdikleri ortaya çıktı. Buradan çıkardığımız ders ise şu: Eğer bir gün çok popüler bir sosyal medya/web servisi kuracak olursanız, orada fenomen olan, çok takip edilen içerik üreticilerinize gözünüz gibi bakın, ne istiyorlarsa verin, gönüllerini hoş tutun. Yoksa işiniz yaş  YORUM YAP!

  Ad (Rumuz)

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

follows

ÜniversiteHaber.com Üniversite ve gençlik gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.