|   | 
 • YGS-6 Puan Türünden Tercih Alınacak Bölümler


  YGS-6 Puan Türünden Tercih Alınacak Bölümler
  Yeni açılan bölümler, bu yıl öğrenci kabul edecek olup, YGS -6 puan türünden öğrenci alacak!

  Yüksekokul düzeyinde 4 yıllık fakülte eğitimi vererek Türkiye’nin ilk yüksekokullarından biri olma özelliğini taşıyan Yeditepe Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda Gümrük İşletme Bölümünün yanı sıra Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi ile İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümleri açıldı. Yeni açılan bölümler, bu yıl öğrenci kabul edecek olup, YGS -6 puan türünden öğrenci alacak.

   

  İş hayatına hazır uzman profesyoneller yetiştirme amacı doğrultusunda, teorik bilginin uygulamaya dönüştürüldüğü ders programlarına sahip olan Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, alanlarında uzmanlaşan ve mezuniyet sonrasında doğrudan işe yerleşebilme imkânı sağlayan stajlar ile etkin iletişim ve güçlü yabancı dil becerilerini kazanan öğrenciler yetiştiriyor.

  Uzmanlık sınavlarına hazırlık lisans eğitiminde

  Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi ile Gümrük İşletme Bölümlerinden okuyan öğrenciler; gayrimenkul değerleme uzmanlığı, konut değerleme uzmanlığı, gümrük müşavirliği ve müşavir yardımcılığı sınavlarına hazır olarak mezun oluyor. Bu sayede mezunlar gerekli temel donanım ile iş hayatına zaman kaybetmeden atılabiliyor.

  KONTENJAN

   

  Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Bölümleri

  Tam Burslu

  %50 Burslu

  %25 Burslu

  Toplam

  Gümrük İşletme Bölümü

  3

  20

  7

  30

  Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölümü

  3

  20

  7

  30

  İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü

  3

  20

  7

  30


  Etiketler

  YORUM YAP!

  Ad (Rumuz)

  ..

  Güvenlik Kodu

  Yorumunuz

DİĞER HABERLER

follows

ÜniversiteHaber.com Üniversite ve gençlik gündemini takip edebileceğiniz, İnteraktif bir haber sitesidir. Yazılım ve Tasarım hizmeti www.tahamedya.com tarafından yapılmıştır.